Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Przysięga żołnierzy WOT w Trzebini. 31 marca i 1 kwietnia będą utrudnienia w ruchu

27.03.2023 17:02 | 5 komentarzy | 6 161 odsłon | Alicja Molenda
11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza na ślubowanie żołnierzy szkolenia podstawowego. Odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia, na trzebińskim Rynku. W związku z uroczystością, w mieście będą spore  zmiany w organizacji ruchu.
5
Przysięga żołnierzy WOT w Trzebini. 31 marca i 1 kwietnia będą utrudnienia w ruchu
1 kwietnia na trzebińskim rynku odbędzie widowiskowa impreza wojskowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ślubowanie rozpocznie się o godz. 11.00. Po przysiędze zaplanowany jest pokaz sprzętu wojskowego jednostek z Garnizonu Kraków, a także innych służb mundurowych.

W programie znalazł się również koncert orkiestry wojskowej oraz pokaz klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini. Dla uczestników imprezy przewidziany jest poczęstunek żołnierską grochówką.

Zainteresowani służbą wojskową będą mieli okazję porozmawiać z rekruterami.

Przewidziane są prezentacje Zakładów Mechanicznych z Tarnowa, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Żandarmerii Wojskowej, Kół Gospodyń Wiejskich, Policji i Straży Pożarnej.

31 marca i 1 kwietnia, w zwiazku z uroczystością, zmieniona będzie organizacja ruchu w obrębie Rynku i pobliskich ulic.

---------------------------------------------------------------------------------

Zmiany w organizacji ruchu w dniach 31.03 i 1.04 ogłoszone przez urząd miasta:

- zakaz ruchu na drodze wokół Rynku, a także na ul. Rynek oraz ul. Narutowicza (na odcinku od tzw. ślepej ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Marszałka Piłsudskiego) 31 marca w godz. 12:00 - 16:00 oraz 1 kwietnia w godz. 8:00 - 16:00 (zakaz ruchu nie będzie obowiązywał pojazdów obsługujących przysięgę wojskową);

- zakaz zatrzymywania się na drodze wokół Rynku, a także na ul. Rynek oraz ul. Narutowicza (na odcinku od tzw. ślepej ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Marszałka Piłsudskiego) w dniach od 31 marca od godz. 12:00 do 1 kwietnia do godz. 16:00:

- w sobotę 1 kwietnia wyłączone zostaną z użytkowania: parking przy budynku Urzędu Miasta w Trzebini oraz parking za młynem w centrum miasta; dolny poziom dwupoziomowego parkingu przy ul. Młoszowskiej będzie zamknięty dla kierowców od piątku 31 marca (od godzin popołudniowych) do soboty 1 kwietnia do godz. 16:00.

------------------------------------------

W ubiegłym roku przysiega żołnierzy WOT odbyła się w Chrzanowie