Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Pomysł na sobotni wieczór: dziesiąta jubileuszowa Noc Teatru w Chrzanowie

25.03.2023 13:24 | 0 komentarzy | 1 887 odsłona | Grażyna Kaim

Jeśli nie macie jeszcze planów na sobotni wieczór, możecie wybrać się na Noc Teatru. To cykliczna impreza organizowana przez MOKSiR w Chrzanowie.

0
Pomysł na sobotni wieczór: dziesiąta jubileuszowa Noc Teatru w Chrzanowie
Noc Teatru w Chrzanowie, 25 marca godz. 19:00
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W tym roku, 25 marca, edycja wyjątkowa, bo jubileuszowa. Początek o godz. 19:00.

Ośrodek kultury proponuje pięć spektakli najlepszych grup offowych w Polsce. Na scenę wraca pierwszy spektakl Teatru Imaginarium - "Piaskownica", którym zespół zapoczątkował przygodę z tekstami Michała Walczaka.
- Pokażemy również chrzanowskiej publiczności przedstawienia naszych teatralnych przyjaciół - od monodramu, po klasykę, teatr muzyczny i ruchu oraz lalkowy - zapowiada Aneta Drzewiecka, dyrektorka MOKSiR.

W programie Nocy Teatru:

  • "Piecuch najwspanialszy na świecie" (spektakl lalkowy dla dorosłych) wyk. TEATR BARNABY. To historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i "coś z niego będzie". Wyrusza więc na podbój świata na czarodziejskim koniu.
  • "Cykl życia" (spektakl teatru tańca) wyk. DYEMOTION TEATR TAŃCA. Historia zatacza koło. Czas mija, bywają zdarzenia, w których możemy pomóc uratować komuś życie. Potrzebne są szybkie decyzje.
  • "Odważyłam się zdjąć buty" (monodram) wyk. KAROLINA SŁONKA. To opowieść o urodzonej w Warszawie żydowskiej artystce, która tańczyła w czasach totalitaryzmu w Niemczech, Austrii i Włoszech. O kobiecie, która w przedwojennej Polsce doświadczyła antysemityzmu i niemal całą rodzinę straciła w Zagładzie.
  • "Miłość Ci wszystko wypaczy" (rewia) wyk. MUSICALOWA REWIA ABSURDU. Wiodącym tematem spektaklu jest obezwładniająca miłość!.Na scenie zabrzmią znane songi m.in. z musicali: Cabaret, Chicago, A Chorus Line, The Producers.
  • "Piaskownica" wyk. TEATR IMAGINARIUM. Historia o poszukiwaniu bliskości i miłości, w tragikomiczny sposób opisująca współczesne relacje międzyludzkie.