Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Szkolenia prawo energetyczne - kto powinien wziąć w nich udział i dlaczego?

24.03.2023 13:37 | 0 komentarzy | 928 odsłon | red

Materiał promocyjny

Branża energetyczna to bardzo szeroki obszar, który obejmuje skomplikowane kwestie prawne z zakresu energetyki państwowej, działalności firm, a także wszystkich odbiorców energii. Co istotne, prawo energetyczne zmienia się dynamicznie, dlatego tak ważne jest, aby zawsze być na bieżąco z obowiązującymi przepisami prawnymi. Jednym z najkorzystniejszych sposobów, aby poznać wszystkie niezbędne informacje w tym zakresie, jest wzięcie udziału w szkoleniu.
0
Szkolenia prawo energetyczne - kto powinien wziąć w nich udział i dlaczego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Prawo energetyczne w Polsce - jakie są najważniejsze zasady i jakie są ich konsekwencje?

Aktualnie obowiązującym aktem prawnym, który podejmuje wszystkie niezbędne kwestie energetyczne, jest Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku - Prawo energetyczne. Ustawa została już wielokrotnie nowelizowana i modyfikowana, aby sprostać wielu wymaganiom, chociażby tym określonym przez prawo unijne. Tylko zmiany przepisów pozwolą dostosować się do aktualnie obowiązującej sytuacji na świecie czy wymogów rynkowych. Prawo energetyczne reguluje więc takie kwestie jak:

  • reguły dostarczania energii (w tym paliw),

  • politykę energetyczną państwa,

  • koncesje i taryfy energetyczne,

  • urządzenia, instalacje, sieci i zasady ich eksploatowania.

Prawo energetyczne szkolenie - kto powinien wziąć w nim udział i jakie korzyści z tego wynikają?

Szkolenie prawo energetyczne to odpowiedź na dynamiczne zmiany w prawie, które są wynikiem dostosowywania się do globalnej sytuacji. Szkolenia-samper.pl przeznaczone są przede wszystkim dla osób, dla których znajomość aktualnie obowiązujących przepisów jest niezbędna do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, a więc dla: pracowników administracji publicznej praktycznie wykorzystujących prawo energetyczne, wszystkich przedstawicieli branży (pracowników ciepłowni, elektrociepłowni, spółek przesyłu i obrotu), przemysłowych odbiorców energii, firm doradczych z tego sektora, audytorów, weryfikatorów, banków czy prawników specjalizujących się w branży.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu z prawa energetycznego?

Szkolenia prawo energetyczne to przede wszystkim omówienie wszystkich najważniejszych i aktualnych zagadnień z zakresu prawa w energetyce i nowelizacji w zapisach. Tego, jaki wpływ na działalność przedsiębiorstw będą miały zmiany w prawie, jakie są konsekwencje finansowe i podatkowe na skutek zmian, jaka jest rola i kompetencje Urzędu Regulacji Energetyki z zakresu praktyk antyrynkowych. Dzięki szkoleniu będzie można poznać najlepsze praktyki zagospodarowywania nośnikami energii czy obowiązki OSP, OSD i wytwórców energii. Rzetelne i nastawione na praktykę szkolenie prawo energetyczne to rozwiązanie, aby być na bieżąco ze wszystkimi istotnymi zagadnieniami z branży energetycznej.

Materiał promocyjny