Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Oto nowi zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

24.03.2023 17:00 | 3 komentarze | 4 732 odsłony | Michał Koryczan

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk powołał nowych zastępców komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie.

3
Oto nowi zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie
Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komendant Główny Policji powołał insp. Piotra Morajkę na stanowisko I zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie ds. prewencji oraz insp. Tomasza Drożdżaka na zastępcę komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie ds. kryminalnych. W uroczystym przekazaniu obowiązków wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Insp. Piotr Morajko jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku.

Związany od początku służby z krakowską jednostką. Był m. in. naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komisariatu Policji Kraków Wola Duchacka - Swoszowice, zastępcą komendanta Komisariatu Policji VI w Krakowie oraz zastępcą komendanta Komisariatu Policji I w Krakowie.

Od 1 lutego 2019 roku pełnił obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie, a od 1 kwietnia 2019 roku powołany został na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Insp. Tomasz Drożdżak służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Na początku swojej kariery zawodowej służył jako szeregowy policjant. Następnie pełnił służbę jako dzielnicowy w Komisariacie XIII Policji w Krakowie, gdzie rozpoczął służbę w pionie dochodzeniowo-śledczym, awansował do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Zajmował się najtrudniejszymi sprawami jako funkcjonariusz utworzonego jako pierwsze w Polsce Archiwum X - specjalizującego się badaniem niewykrytych zbrodni sprzed lat.

Od 2007 roku obejmował stanowiska kierownicze w Policji, kolejno jako m.in. naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, naczelnik Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, komendant powiatowy Policji w Miechowie, od 4 stycznia 2018 roku został powołany na stanowisko komendanta powiatowego Policji w Krakowie.


Czytaj również

Piłkarski weekend. Oto terminarz sobotnich i niedzielnych meczów

Inspekcja Transportu Drogowego z kontrolą w PKM Jaworzno po pożarze autobusu jadącego do Chrzanowa

W Dulowej zamiast przejazdu ma powstać przejście do Puszczy Dulowskiej

100 goli w lidze. Michał Kowalik zapisał się w historii MKS Trzebinia

Uczennica z Alwerni zagra o mistrzostwo województwa

Włamał się do sklepu. Ukradł pieniądze i papierosy