Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Plac budowy w centrum Trzebini ogrodzony. Czas start

20.03.2023 08:59 | 1 komentarz | 7 740 odsłon | Alicja Molenda
Od zabezpieczenia terenu spółka RUKO z Krakowa rozpoczęła prace u zbiegu Ochronkowej i Krakowskiej. Co tam będzie?
1
Plac budowy w centrum Trzebini ogrodzony. Czas start
Plac budowy w Trzebini na roku Krakowskiej i Ochronkowej ogrodzony
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na tablicy informacyjnej czytamy, że przy skrzyżowaniu powstaje obiekt usługowy. W dokumentach finansowych gminy (WPF) mowa jest o obiekcie wielofunkcyjnym. Rzeczywiście nie ma on jednego, konkretnego przeznaczenia, więc nazwanie tego co powstaje za czarnym, płóciennym parawanem jest dość trudne.

Magistrat informuje, że na parterze będzie kawiarnia, szatnia, sala warsztatowa i patio. Na I piętrze mediateka, czytelnia dla dzieci, młodzieży i dorosłych (I p.). Na razie nie wiadomo, czy do nowego budynku zostanie przeniesiona całą biblioteka.  Na II piętrze ma być sala ślubów (obecnie śluby udzielane są w Dworku Zieleniewskich) i sala konferencyjna na 140 osób, gdzie m.in. "mogą się docelowo odbywać sesje rady miasta". Tam też mają być biura.

Umowa pomiędzy inwestorem (gminą Trzebinia) w wykonawcą została podpisana 21 lutego 2023 r.. Prace trwać mają 18 miesięcy. Planowane ich zakończenie w sierpniu 2024 r.

Inwestycja kosztować ma 34 255 000 zł brutto. 10 mln zł pochodzić ma z rządowego funduszu Polski Ład, pozostałe pieniądze z kredytu. Koszt kredytu nie jest jeszcze znany. Tak samo jak ostateczny koszt budowy z uwagi na możliwośc waloryzacji wynagrodzenia wykonawcy.

Projekt nowego budynku wykonała trzebińska firma LW UNIPROJEKT.

Wjazd na plac budowy jest od strony parkingu za młynem.