Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wielki sukces zespołu teatralnego STASZIC z Chrzanowa na Orawie (ZDJĘCIA)

19.03.2023 19:36 | 1 komentarz | 5 930 odsłon | Alicja Molenda
Z Grand Prix za "Podróż do krainy cieni" wracają z 10. Posiadów Teatralnych w Jabłonce aktorzy zespołu, w którym grają licealiści i seniorzy.
1
Wielki sukces zespołu teatralnego STASZIC z Chrzanowa na Orawie (ZDJĘCIA)
Zespół teatralny Staszic z Chrzanowa wraca z Grand Prix Fot. Teresa Bigaj
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

12. grup teatralnych z Małopolski walczyło o Grand Prix 10. Posiadów Teatralnych na Orawie, które rozpoczęły się w piątek w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce i trwały do niedzieli.

Zwyciezcą konkursu, zdobywcą głównej nagrody, zostali aktorzy z Chrzanowa za spektakl "Podróż do krainy cieni. Pocztówki ze starego Chrzanowa" w reżyserii Marcina Kobierskiego w oparciu o książkę autobiograficzą  Ilony Dworak-Cousin, obecnie przewodniczącej Towarzystwa Izrael-Polska, której ojciec pochodził z Chrzanowa.

Gratulujemy!!!

O spektaklu i jego scenariuszu możecie przeczytać TUTAJ.
O premierze TUTAJ.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Wśród przedstawień znalazły się m.in. "Nie-boska komedia" teatru Obiektywni-Reaktywacja z Lipnicy Wielkiej, "Downiiyj to było downiyj" - Frydmanianów z Frydmana, "Po somsiedzku - kora za płotym" - grupa teatralnej Starsi ino swiekiym z Krempach, "Jako Kuba do nieba poseł" - Śwarnych z Nowego Targu, "Królowa Orawy" w wykonaniu Orawskiej Grupy Teatralnej im. dra Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej oraz "Skoranie boskie z tymi chłopami" - Marusynianki z Maruszyny.
----------------------------------------------------------
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce było organizatorem

POSIADÓW TEATRALNYCH. Adresowane są do amatorskich zespołów teatralnych województwa małopolskiego, działających w środowisku wiejskim i miastach do 40 000 mieszkańców. Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończone 17 lat.

Podczas spotkań teatralnych, zespoły będą prezentowały spektakle z dwóch kategorii: sztuk gwarowych oraz adaptacji klasycznej dramaturgii do realiów lokalnych oraz inscenizacji tekstów literackich lub nowo wystawianych sztuk.

Komisja Artystyczna POSIADÓW TEATRALNYCH zarekomenduje najciekawsze spektakle na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej.