Nie masz konta? Zarejestruj się

Żarki

Żarki rozdawały prezenty jesienią, więc nie mają spokojnej wiosny

17.03.2023 10:00 | 0 komentarzy | 2 590 odsłony | Michał Koryczan

Występujący w oświęcimskiej klasie okręgowej LKS Żarki zagra w pierwszej kolejce rundy rewanżowej z wyżej notowanym Halniakiem Targanice.

0
Żarki rozdawały prezenty jesienią, więc nie mają spokojnej wiosny
Robert Saternus, trener LKS Żarki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Żarkach nie kryją rozczarowania po pierwszej części sezonu. Drużyna grająca w okręgówce nieprzerwanie od sezonu 2015/16 plasuje się na 12. miejscu w tabeli.

- Czeka nas ciężka walka o utrzymanie. Nie ma co ukrywać. Każdy widzi jak tabela się przedstawia. Gdyby nie nasze rozdawnictwo w rundzie jesiennej, to wiosnę moglibyśmy mieć spokojną. W przerwie zimowej nie omijały nas kontuzje, a niektórzy zawodnicy pojawili się może ze dwa razy na treningu. Mimo to nie mogę narzekać na frekwencję na zajęciach, bo zwykle miałem do dyspozycji 12-14 osób - mówi Robert Saternus, trener Żarek.

W przerwie zimowej w zespole nie było wielkich ruchów kadrowych. Do zespołu dołączył pomocnik Patryk Winiarski z LKS Bobrek. Drużynę opuszcza z kolei Patryk Nędza, który trafi na wypożyczenie do piątoligowego KS Chełmek.

W pierwszej wiosennej kolejce ligowej LKS Żarki zagra u siebie z czwartym w klasyfikacji Halniakiem Targanice (początek meczu w sobotę, 18 marca o godz. 15:00), z którym na jesieni potrafił zremisować 2-2.

Podobny rezultat w rewanżu z pewnością nie byłby przyjęty w Żarkach jako porażka, ale chcąc myśleć o skutecznej obronie przed spadkiem, zespół musi szukać kompletu punktów przede wszystkim u siebie, także z wyżej notowanymi rywalami.

- W meczu wyjazdowym z Halniakiem w bramce stanął z konieczności Kamil Jesionowski, czyli gracz pola. Teraz nie wystąpi z powodu pauzy za żółte kartki. Musimy się nastawić na ciężkie spotkanie, ale gramy u siebie. Niestety o tej porze roku duża część naszego boiska jest strasznie grząska, więc może być trudno o normalną grę - mówi Robert Saternus.


Czytaj również

Fablok Chrzanów rozpocznie rundę wiosenną w Trzebini

Kościelny i propozycje seksualne. Zapadł wyrok sądu w głośnej sprawie z Regulic

Imitacja zabytku w Chrzanowie coraz bardziej widoczna (WIDEO, ZDJĘCIA)

Chełmek buduje kapitał na przyszły sezon

MKS Trzebinia rozpoczyna wiosenną batalię o awans. Na pierwszy ogień KS Chełmek

Miliony złotych na sieć wodociągową w gminie Babice. Kto złożył oferty w przetargu?

Czytaj również