Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Zapadlisko na stadionie w Trzebini. Gdzie teraz zagrają piłkarze?

06.02.2023 18:00 | 0 komentarzy | 5 106 odsłon | Michał Koryczan

Po tym, jak na samym środku boiska piłkarskiego na trzebińskim osiedlu Siersza zapadła się ziemia, obiekt sportowy został zamknięty.

0
Zapadlisko na stadionie w Trzebini. Gdzie teraz zagrają piłkarze?
Fot. Osiedle Siersza na Facebooku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegły piątek na samym środku boiska na stadionie piłkarskim w Sierszy zapadła się ziemia. W miejscu gdzie trenują i rozgrywają mecze ligowe zawodnicy UKS Górnik Siersza powstała dziura o średnicy około 10 metrów i głębokości 5 metrów.

- Szczęście, że nikogo tam nie było i nie doszło do tragedii. A przecież tydzień wcześniej tutaj trenowaliśmy. Zresztą w sobotę, a więc dzień po tym jak zapadła się ziemia, mieliśmy zaplanowany trening na naszym boisku. Nawet nie chcę myśleć, co mogłoby się stać - mówi Mieczysław Starniowski, prezes i trener UKS Górnik Siersza.

Teren zapadliska został zabezpieczony przez strażaków. O zdarzeniu powiadomieni zostali przedstawiciele Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA.

Zapadlisko ma być w najbliższych dniach zasypane. Obiekt sportowy został zamknięty. Nie wiadomo kiedy piłkarze znów będą mogli korzystać z boiska.

- Nikt nie będzie tam grał, dopóki nie otrzymamy wyników badań SRK i profesorów z AGH. Musimy wiedzieć, czy pod płytą boiska biegnie jeszcze jakiś chodnik i istnieje zagrożenie wystąpienia kolejnego zapadliska. Dopiero jak SRK wyda zgodę, to będziemy mogli ponownie trenować i grać na stadionie w Sierszy. Musimy mieć czarno na białym, że jest tam bezpiecznie - zaznacza Mieczysław Starniowski.

Burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk mówi, że do tego czasu zawodnicy UKS Górnik Siersza będą mogli nieodpłatnie trenować, rozgrywać sparingi oraz mecze ligowe na nowym, pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem w Trzebini.

Przypomnijmy, że 15 lutego spodziewana jest ekspertyza dotycząca zapadlisk, którą na zlecenie SRK wykonują naukowcy związani z AGH.


Czytaj również

Kiedy i gdzie można zaszczepić psa

Synowie byłych zawodników klubów piłkarskich z ziemi chrzanowskiej podbijają Ekstraklasę

O wiadukcie na Krakowskiej mówiono w całej Polsce. To mogła być największa katastrofa w historii Chrzanowa

Trzebinia zagrała na szóstkę z Kalwarianką

Większość autobusów nie pojedzie pod wiaduktem kolejowym w Chrzanowie

Klub piłkarski czeka walka o utrzymanie i przetrwanie