Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jakie są najważniejsze umiejętności potrzebne do bycia dobrym piłkarzem?

25.01.2023 08:11 | 0 komentarzy | 635 odsłon | red

Materiał promocyjny

Wielu młodych chłopaków marzy o tym, aby w przyszłości grać na rozmaitych międzynarodowych arenach. Życie piłkarza jest naprawdę fajne, bo można liczyć na duże zarobki i spore zainteresowanie ze strony płci przeciwnej itd. Droga na szczyt nie jest jednak usłana różami. Mało kto tam dochodzi. W końcu trzeba posiadać rozmaite cechy, aby mieć szansę osiągnąć naprawdę spektakularny sukces…
0
Jakie są najważniejsze umiejętności potrzebne do bycia dobrym piłkarzem?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na pewno potrzebny jest dar od Boga

Jeśli ktoś nie ma smykałki do tego sportu, to najprawdopodobniej nie ma też realnych szans na zrobienie poważniejszej kariery. A na pewno nie dojdzie na sam szczyt. Z tym darem trzeba się urodzić. Niektórzy mali chłopcy już w wieku zaledwie kilku lat świetnie żonglują i mają bardzo dobrą kontrolę nad piłką itd. Jeśli regularnie przeglądasz newsy sportowe, to na pewno od czasu do czasu trafiasz na wpisy poświęcone takim zdolnym zawodnikom młodego pokolenia. Kiedy znani piłkarze, którzy już dużo osiągnęli, opowiadają, jak wyglądały ich początki, to można zaś zauważyć kilka punktów wspólnych. Wielu z nich po prostu ma od urodzenia odpowiednie predyspozycje do uprawiania tego sportu na wysokim poziomie. Nie każdy będzie dobrym piłkarzem, choćby nawet trenował po dziesięć godzin każdego dnia. Dzięki temu można np. załapać się do jakiegoś klubu z niższej klasy rozgrywkowej, ale to wszystko. Aby dojść na sam Olimp, trzeba mieć talent od Boga, a potem odpowiednio nim zarządzać. Takie połączenie daje zaś najlepsze rezultaty.

Talent to nie wszystko...

Niedawno do Chelsea FC trafił Mychajło Mudryk. O tym transferze cały czas jest bardzo głośno. Warto zauważyć, że Ukrainiec ma wytatuowane pewne zdanie, które jak ulał pasuje do dzisiejszego tekstu („talent nie wystarczy”). Jeśli ktoś ma dar od Boga, to posiada spore szanse na zrobienie kariery. Musi jednak liczyć m.in. na pomoc ze strony rodziców, trenerów itp. Sam także powinien krok po kroku zmierzać w odpowiednim kierunku. Chodzi zaś nie tylko o regularne treningi, czy sportowe podejście – także poza boiskiem. Bardzo ważne jest to, aby nie osiadać na laurach. Świetnym przykładem jest tutaj Robert Lewandowski. Polak regularnie bije kolejne rekordy. Przez wielu fachowców jest od lat uważany za najlepszego napastnika na świecie i jednego z najlepszych piłkarzy w skali globalnej. To jednak nie powoduje, że RL9 osiada na laurach. Polak regularnie podnosi swoje kwalifikacje. Dzięki temu staje się coraz lepszy. Nawet pomimo tego, że ma coraz więcej „wiosen” na karku. Dobry piłkarz powinien zatem wyznaczać sobie coraz to nowsze cele i do nich dążyć.

Trzeba umieć radzić sobie z presją

Zbigniew Boniek (znakomity zawodnik, a ostatnio Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej) kiedyś powiedział, że wielka piłka zaczyna się od „pasa w górę”. Według niego, same umiejętności to zdecydowanie za mało, aby wejść na sam szczyt. Liczy się także głowa i odpowiednie podejście mentalne. Trzeba m.in. umieć radzić sobie z presją. A tej nie brakuje. Szczególnie w największych klubach i reprezentacjach.

Materiał promocyjny