Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Rozbudowa krzeszowickiej balneologii. Basen i podziemny parking już prawie gotowe (WIDEO, ZDJĘCIA)

24.01.2023 08:00 | 2 komentarze | 6 579 odsłon | Ewa Solak
Postępy prac przy nowych obiektach krzeszowickiego Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu widać z dnia na dzień. Jeden z powstających budynków jest niemal skończony. Zobaczcie, jak wyglądają wnętrza i teren budowy.
2
Rozbudowa krzeszowickiej balneologii. Basen i podziemny parking już prawie gotowe (WIDEO, ZDJĘCIA)
Podczas wizyty na terenie budowy przy rozbudowywanym Ośrodku Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W wizycie roboczej na placu budowy razem z dyrektor ORNR Karoliną Wróblewską uczestniczył wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, starosta krakowski Wojciech Pałka, burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk.

Na miejscu starych i wyburzonych obiektów z l. 60 i 70 ubiegłego wieku powstał nowy, wielki pawilon o powierzchni 4,7 tys. mkw. znajdą się tam nie tylko sale dla pacjentów, ale także basen,podziemny parking, sale gimnastyczne i rehabilitacyjne, a także tzw. symulator przestrzeni domowej - pomieszczenie, gdzie chorzy będą się uczyć codziennych czynności w warunkach przypominających mieszkanie.

Prace przy tym obiekcie powinny się skończyć w czerwcu tak, żeby pacjenci mogli zacząć z niego korzystać jeszcze w wakacje.

W drugim etapie przewidziana jest budowa drugiego, nieco mniejszego pawilonu, w miejscu wyburzonej niedawno starej kotłowni. Ma on powstać jeszcze jesienią tego roku.

Inwestycja ma kosztować 27,4 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego to 12,7 mln zł. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu województwa.