Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Łopaty poszły w ruch, bo na odśnieżarkę trzeba czekać do... wakacji

23.01.2023 18:00 | 3 komentarze | 3 597 odsłony | Michał Koryczan

Od poniedziałku piłkarze znów mogą grać na nowym, pełnowymiarowym boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem w Trzebini.

3
Łopaty poszły w ruch, bo na odśnieżarkę trzeba czekać do... wakacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o problemach na trzebińskim obiekcie sportowym. Po intensywnych opadach śniegu na sztucznej murawie zaległa warstwa białego puchu. Tymczasem na obiekcie nie ma specjalnej maszyny do odśnieżania tego typu nawierzchni, bo na jej zakup zabrakło już pieniędzy.

W efekcie zaplanowany na sobotę sparing MKS Trzebinia ze Zgodą Byczyna został przeniesiony na boisko ze sztuczną nawierzchnią w Jaworznie.

Jak informuje Jarosław Babiec, prezes Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Trzebini (administrator obiektu sportowego), trzebińskie boisko zostało w poniedziałek odśnieżone za pomocą łopat.

- To wyjątkowa sytuacja. W ten sposób nie można jednak regularnie odśnieżać murawy, bo wyczesuje się granulat - mówi Jarosław Babiec.

Śniegu z boiska nie można usunąć np. dmuchawą, aby nie uszkodzić nawierzchni. Jedynym rozwiązaniem jest zakup maszyny do odśnieżania, która kosztuje co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.

Specjalistyczny sprzęt ma być wykorzystywany nie tylko do odśnieżania, ale również do tzw. wyczesywania murawy i rozprowadzania specjalnego granulatu.

Jarosław Babiec przyznaje, że MZN byłby w tym momencie zdecydowany kupić taki sprzęt. Problem jest jednak z jego dostępnością.

- Dostawca poinformował nas, że najbliższy możliwy termin dostawy to sierpień tego roku - mówi Jarosław Babiec i dodaje, że w sklepach i hurtowniach w całej Polsce nie ma dostępnej „od ręki" takiej właśnie maszyny.

Okoliczne wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego czy też budowlanego również nie dysponują takimi urządzeniami.

Administratorowi obiektu pozostaje więc już tylko liczyć, że aura będzie łaskawa i intensywne opady śniegu nie storpedują treningów i meczów kontrolnych, zaplanowanych na nowym boisku piłkarskim w Trzebini.


Czytaj również

Recytowali wiersze polskie i ukraińskie

Klub piłkarski ma nowego trenera. Było o nim głośno w całej Polsce

Tylko Drużyna A Chrzanów nie przegrała jeszcze w Trzebińskiej Lidze Siatkówki

Zawodnicy z Trzebini zagrają w finałach mistrzostw Polski

MKS Trzebinia wygrywa pierwszy zimowy sparing

Następne zapadlisko w rejonie cmentarza w Trzebini. SRK rozpoczyna pomiary na zagrożonych terenach