Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Co to jest Ogólnopolska Karta Seniora i kto może z niej skorzystać

22.01.2023 21:03 | 0 komentarzy | 8 564 odsłon | Alicja Molenda

AKTUALIZACJA

OKS to ogólnopolski projekt fundacji Manko, do którego można przystąpić samodzielnie płacąc rocznie za wydanie karty 35 zł. Jeśli przystąpi do niego gmina, karta jest dla seniora bezpłatna. Libiąż jest już w projekcie. Teraz dołączyła Trzebinia.
0
Co to jest Ogólnopolska Karta Seniora i kto może  z niej skorzystać
Ogólnopolska Karta Seniora. Projekt Fundacji MANKO
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Każdy senior, który ukończył 60 lat może sobie wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Roczny koszt - 35 zł. Karta upoważnia do zniżek w honorujących ją punktach w całej Polsce, m in. w niektórych sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.

Do projektu dołączają gminy. Jeśli gmina zostaje jego partnerem, Karta jest dla seniora darmowa, bo funduje ją samorząd. Aby otrzymać taką Kartę, trzeba udać się do urzędu miasta lub wskazanej przez niego organizacji lub jednostki. Uczestnikiem projektu jest już dość dawno Libiąż. Teraz dołączyła Trzebinia. Sprawdziliśmy, ile lokalnych miejsc honorujących kartę jest w rejestrze na stronie www.glosseniora.pl. W Libiążu takich miejsc jest 30, w Trzebini jeszcze nie ma żadnej.

W Chrzanowie pewną ilość takich kart załatwił dla swoich członków Uniwersytet Trzeciego Wieku, stąd trzy miejsca w wykazie miejsc honorujących takie karty w Chrzanowie na stronie glosseniora.pl znajdziemy. Są z czasów, gdy UTW realizował projekt Miejsca Przyjazne Seniorom. Gmina Chrzanów miała podpisać umowę ze stowarzyszeniem Manko, ale tego nie zrobiła.

Aktualna lista wszystkich 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl.

Ogólnopolska Karta Seniora jest wydawana bezpłatnie już w 200 gminach/miastach, które przystąpiły do Programu Gmina Przyjazna Seniorom, współfinansując wydanie lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora swoim mieszkańcom.

Program Ogólnopolska Karta Seniora jest programem autorskim Stowarzyszenia MANKO, które od 24 lat podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów. Środki na jego prowadzenie pozyskuje od gmin partnerskich, sponsorów i z darowizn.

 

Ogólnopolska Karta Seniora
Ogólnopolska Karta Seniora
Ogólnopolska Karta Seniora