Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Dlaczego warto wybrać się na Maderę?

16.01.2023 23:00 | 0 komentarzy | 1 275 odsłona | red

Materiał promocyjny

Madera to portugalski region autonomiczny, zamieszkany przez około 254000 osób. Madera jest wspaniałym miejscem na wakacje. Nazywa się ją wyspą wiecznej wiosny. Pogoda jest tu doskonała, można sporo zwiedzić, a przede wszystkim odpocząć.
0
Dlaczego warto wybrać się na Maderę?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dostać się na Maderę?

Madera leży na Oceanie Atlantyckim, między Portugalią a Maroko. Na wyspę najlepiej dostać się samolotem. Obecnie ceny lotów są niższe niż zwykle i za przelot w obie strony wystarczy zapłacić od 300 do 500 złotych za jedną osobę (stan na styczeń 2023 roku). Co ciekawe, jeszcze w 2022 roku loty były nawet cztery razy droższe. W wyszukiwarkę wystarczy tylko wpisać „Madera lot” i już można znaleźć ciekawe propozycje. Niestety czas przelotu jest dosyć długi, ponieważ wynosi około 8 godzin. Wszystko przez to, że konieczna jest przesiadka, na przykład w Londynie.

Pogoda na Maderze

Madera nazywana jest wyspą wiecznej wiosny, ponieważ temperatura oscyluje tutaj w granicach od 16 do 24 stopni Celsjusza, także w zimie. Oznacza to, że warto wybrać się tu wtedy, gdy w Polsce jest naprawdę nieprzyjemnie. Z drugiej strony w okresie jesienno-zimowym raczej nie ma możliwości kąpieli na Maderze, dlatego dla fanów sportów wodnych, pływania i opalania odpowiednie będą miesiące letnie. Warto wiedzieć o tym, że na wyspie przez większą część roku świeci słońce. Przykładowo, w czasie polskiego smutnego i szarego stycznia na Maderze można podziwiać słońce przez 25 dni i aż 10 godzin dziennie. Najwięcej pada w miesiącach zimowych, jednak nie stanowi to zwykle problemu dla turystów. Klimat Madery sprawia, że wyspa jest odpowiednia dla osób mieszkających w Polsce i narzekających na pogodę. Wiosna to zwykle najlepsza pora roku, a na Maderze nie ma ani upałów, ani chłodów.

Co warto zobaczyć na Maderze?

Madera to wyspa słynąca z wielu atrakcji. Zdecydowanie najbardziej popularnym kierunkiem do zwiedzania jest stolica, czyli Funchal. To właśnie tutaj można znaleźć piękne uliczki, lokalne restauracje, wspaniałe kafejki oraz zabytki. Na obszarze całej wyspy jest bardzo zielono, więc zamiast bloków i wielu ulic znajdziemy tu piękne ogrody i zielone parki. W Piscinas des Salines znajduje się z kolei kompleks naturalnych basenów, który zachwyci miłośników pięknej przyrody, kąpieli, ciepła i opalania. W miasteczku Seixal znajduje się czarna plaża, która może zachwycić wiele osób. Kolejnym powodem, dla którego warto zwiedzić Maderę, jest Centrum Wulkaniczne. To miejsce cieszy się ogromną popularnością, ponieważ można wybrać się tu na wycieczkę tunelami wulkanicznymi. Madera jest więc idealnym miejscem na wakacje dla osób, które chcą połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem, spędzić czas w słońcu i w czasie przyjemnej pogody.

Materiał promocyjny