Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Luxtorpedą z Krakowa do Zakopanego w soboty i niedziele

08.01.2023 10:00 | 3 komentarze | 7 813 odsłon | Alicja Molenda
Koleje Małopolskie przywróciły dwa zimowe weekendowe pociągi z myślą o zimowych turystach. Z Krakowa do Zakopanego oraz z Muszyny do Popradu.
3
Luxtorpedą z Krakowa do Zakopanego w soboty i niedziele
Luxtorpedą Kolei Małopolskich do Zakopanego Fot. Koleje Małoplskie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie przywrócił na sezon zimowy dwa dodatkowe pociągi: „Luxtorpedę" z Krakowa Głównego do Zakopanego oraz „Bieliansky Express" z Muszyny do Popradu-Tatry na Słowacji.

Zgodnie z informacją przekazaną przez przewoźnika, "Luxtorpeda" z Krakowa Głównego do Zakopanego będzie kursować we wszystkie soboty i niedziele do 26 lutego. Ze stolicy Małopolski skład wyrusza o g. 6:43, a pod Tatry dojeżdża o 9:47. W drogę powrotną z Zakopanego odjeżdża o 18:20, aby o o 21:29 pojawić się na dworcu Kraków Główny.

Transgraniczne weekendowe połączenie kolejowe między Muszyną a stacją Poprad Tatry na Słowacji kursuje we wszystkie soboty i niedziele - do 26 lutego.

Przewidziano dwie pary pociągów wyjeżdżające ze stacji docelowych: Muszyna o 10:00 i 17:56 oraz Poprad Tatry o 7:29 i 15:29. Trasa pociągu wiedzie przez miejscowości słowackiego Podtatrza. Zatrzymuje się on na stacjach: Plavec, Stara Lubovna, Podolinec, Spiska Bela, Keżmarok, Studeny Potok.

Koleje Małopolskie przypomniały, że w dalszym ciągu ze względu na kompleksową przebudowę stacji Zakopane, pociągi zmierzające do stolicy Tatr kończą bieg na peronach tymczasowych zlokalizowanych na zakopiańskiej Spyrkówce (około 1400 metrów na północ od dworca).