Nie masz konta? Zarejestruj się

Myślachowice

Błyskawica celuje w mistrzostwo

18.12.2022 19:00 | 0 komentarzy | 3 419 odsłony | Michał Koryczan

Najwięcej zdobytych punktów, odniesionych zwycięstw i strzelonych goli oraz najmniej straconych bramek. To bilans rudy jesiennej Błyskawicy Myślachowice, lidera chrzanowskiej A-klasy.

0
Błyskawica celuje w mistrzostwo
Pojedynek w meczu UKS Górnik Siersza - Błyskawica Myślachowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W poprzednim sezonie zespół brylował w ofensywie, będąc jedną z najskuteczniejszych drużyn w całym województwie. Do zwycięstwa w lidze to jednak nie wystarczyło, bo pierwsze miejsce w A-klasie zajęła wówczas Ciężkowianka Jaworzno.

W obecnych rozgrywkach Błyskawica może nie jest już tak efektowna, ale na półmetku sezonu w pełni zasłużenie prowadzi w tabeli. Najwięcej zdobytych punktów, odniesionych zwycięstw i strzelonych goli oraz najmniej straconych bramek. To bilans rudy jesiennej drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Rybę.

Sposób na zatrzymanie Błyskawicy znalazły na jesieni tylko dwa zespoły: UKS Górnik Siersza i Zagórzanka Zagórze, które remisowały z Myślachowicami.

- To były typowe mecze walki. Drużyny przeciwne, które odebrały nam punkty zagrały dobre zawody i zasłużyły na taki wynik. Nie ma w tym wypadku mowy o szczęściu. Poza tym to solidne drużyny, potrafiące grać w piłkę, a na lidera każdy jeszcze mocniej się nastawiał - uważa Tomasz Ryba.

Na półmetku rozgrywek jego zespół ma sześć punktów więcej niż druga w klasyfikacji Polonia Luszowice. Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że taka przewaga nie jest zbyt duża. Tym bardziej, że ze względu na remont płyty boiska w Myślachowicach, na wiosnę zespół Błyskawicy zagra większość meczów na wyjazdach (z tego powodu na jesieni grał głównie na swoim terenie). Runda rewanżowa wydaje się więc dla lidera znacznie trudniejsza.

- Czy walczymy o mistrzostwo A-klasy? Oczywiście! Razem z zawodnikami gramy po to, żeby coś zdobyć. Zarząd nie widzi żadnych przeszkód, chociaż awans do okręgówki będzie wyzwaniem dla nas wszystkich. Nie martwmy się jednak na zapas, tylko róbmy swoje i osiągnijmy cel. Wtedy pomyślimy, jak sobie poradzić. Na pewno Polonii Luszowice, która cały czas depcze nam po piętach. W kadrze ma wielu zawodników ogranych nie tylko w A-klasie. Dobrze zorganizowana jest drużyna Zagórzanki. Z meczu na mecz wyglądała coraz lepiej. Myślę, że te dwie ekipy będą z nami rywalizować - mówi Tomasz Ryba.

 

Czytaj również

Gmina Babice to nie tylko zamek Lipowiec. Oto lista lokalnych zabytków

Ze szkolnej klasy do piłkarskiej ekstraklasy

Tulia i Marcin Wyrostek wystąpili w bazylice w Trzebini

MKS Trzebinia awansował do ostatniego etapu eliminacji mistrzostw Polski

Wigilia wróciła na Rynek w Trzebini. Było jedzenie, nagrody, kolędy i mikołaj (WIDEO, ZDJĘCIA)

Na osiedlu w Trzebini wybuchł pożar