Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Elektryk Kraków - który najlepszy?

20.11.2022 23:48 | 0 komentarzy | 710 odsłon | red

Materiał promocyjny

Awaria instalacji elektrycznej bywa mniejszym problemem niż znalezienie kogoś, który naprawi usterkę szybko i niedrogo. Szczególnie trudno o elektryka jest w środku sezonu budowlanego, gdy firmy wykonują całe instalacje w nowych lub modernizowanych domach. Na szczęście w Krakowie wybór jest spory i z małą pomocą internetu można tu znaleźć prawdziwego fachowca.
0
Elektryk Kraków - który najlepszy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Godny polecenia elektryk - Kraków i okolice

Szukanie fachowca w dużym mieście, jak na ironię - jest i łatwe, i trudne. Z jednej strony duży wybór to większe szanse na znalezienie kogoś, kto naprawi usterkę jeszcze tego samego dnia. Pogotowie elektryczne może przyjechać nawet w godzinach wieczornych i w dni świąteczne. Przy czym nie chodzi tu tylko o poważne awarie, które mogą zagrażać bezpieczeństwu domowników czy pracowników. Pogotowie elektryczne może usunąć usterki związane chociażby z napędem bramy garażowej, monitoringiem, sprzętem AGD/RTV czy systemem smart home.

Niemniej duży rynek usług sprawia, że łatwiej trafić na elektryka z przypadku, kogoś bez uprawnień i doświadczenia. Znajdą się i tacy, którzy będą naprawiać usterkę dwa razy dłużej niż powinni i przy okazji policzą za usługę... też dwa razy więcej. Dlatego zawsze warto pytać o cennik oraz o to, jakie uprawnienia posiada dany elektryk. Kraków to ogromny rynek i znalezienie tu dobrego, a zarazem niedrogiego fachowca nie powinno zająć dużo czasu. Godni polecenia fachowcy pracują na przykład w firmie ELEKTRO-PARTNER KRAKÓW Karol Niziołek, która wykonuje kompleksowe usługi elektryczne na rzecz klientów prywatnych, firm oraz instytucji.

Dobry elektryk z kwalifikacjami

Podczas szukania fachowca najpierw należy sprawdzić, czy firma posiada aktualne świadectwa kwalifikacyjne typu E i D. Jeśli elektryk posiada uprawnienia typu E, wówczas byłoby dobrze, gdyby współpracował z elektrykiem mającym dodatkowo uprawnienia typu D. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo, ale również o kwestie formalne, wymagane np. przy odbiorze budynku czy do okresowych przeglądów instalacji. W Krakowie fachowców z niezbędnymi kwalifikacjami można znaleźć we wspomnianej już firmie ELEKTRO-PARTNER KRAKÓW Karol Niziołek.

Elektryk Kraków - co brać pod uwagę?

Oprócz uprawnień ważne jest również podejście elektryka do pracy - zwłaszcza, gdy chodzi nie o jednorazową usługę, a zakładanie nowej instalacji lub zmodernizowanie starej. Przy większych inwestycjach normalne jest, że klient bierze pod uwagę kilku wykonawców, a następnie wybiera jednego na podstawie rozmów i wstępnej wyceny. Porównując kilku elektryków, warto wziąć pod uwagę:

  • kosztorys (cena + zakres prac + jakość materiałów),

  • zakres realizowanych usług,

  • doświadczenie,

  • opinie klientów (np. udokumentowane referencje),

  • przestrzeganie zasad BHP.

W przypadku kompleksowej usługi podstawowym kryterium będzie cena, jaką poda elektryk. Kraków to jedno z największych miast i każdy fachowiec musi liczyć się z dużą konkurencją. Stąd też nie brakuje tu elektryków, którzy proponują stawki znacznie poniżej stawek rynkowych. Podczas porównywania wycen, należy brać pod uwagę jakość materiałów oraz zakres prac. Dlatego w praktyce nie zawsze najniższa cena okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Co jeszcze świadczy o prawdziwym fachowcu?

Przed zatrudnieniem elektryka dobrze byłoby obejrzeć go podczas pracy, na przykład na innej budowie. Dzięki temu będzie wiadomo, czy fachowiec dba o porządek i szanuje pracę innych. Zostawianie śmieci gdzie popadnie czy dotykanie pomalowanych ścian brudnymi rękami bynajmniej nie wróżą dobrej współpracy. Ponadto jeśli elektryk narzeka na poprzednich fachowców i traci czas na wytykanie błędów, wówczas lepiej od razu zrezygnować z jego usług.

Elektryk chce wiedzieć, czym budynek będzie ogrzewany, jaki sprzęt RTV/AGD pojawi się w domu, a nawet jak będzie wyglądać aranżacja? To nie wścibstwo, a profesjonalizm. Dzięki temu elektryk może dokładniej oszacować moc przyłączeniową oraz zapotrzebowanie energetyczne budynku, a także rozrysować projekt instalacji optymalnie dopasowany do potrzeb domowników. Jeśli tak ma pracować rzetelny elektryk, Kraków z pewnością może się poszczycić fachowcami z prawdziwego zdarzenia.

Dobrym przykładem jest wspomniana firma ELEKTRO-PARTNER KRAKÓW Karol Niziołek, której realizacje można obejrzeć na stronie https://www.instalacjeelektrycznekrakow.pl/ oraz o których można porozmawiać m.in.:


Materiał promocyjny