Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Koncert Papieski w Mętkowie już w najbliższy piątek

21.11.2022 16:00 | 1 komentarz | 4 138 odsłony | Michał Koryczan

Anna Maria Jopek wraz z zespołem Kroke wystąpią podczas tegorocznego Koncertu Papieskiego, jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na ziemi chrzanowskiej.

1
Koncert Papieski w Mętkowie już w najbliższy piątek
Anna Maria Jopek i Kroke. Fot. Jacek Dyląg
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Koncerty papieskie w drewnianym kościele w Mętkowie organizowane są przez miejscową Fundację Barka. Dlaczego właśnie w tej świątyni, przeniesionej z Niegowici? W latach 1948-1949 wikarym był tam Karol Wojtyła.

Podczas tegorocznego, XVI Koncertu Papieskiego, w świątyni w Mętkowie wystąpi Anna Maria Jopek wraz z zespołem Kroke.

Zaplanowane na piątek, 25 listopada wydarzenie, którego patronem medialnym jest "Przełom", rozpocznie msza o godz. 17. Po niej wystąpi gwiazda wieczoru.

Anna Maria Jopek to wokalistka nagrywająca i koncertująca na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów, takimi jak m.in Pat Metheny, Youssu`n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone. Zaśpiewała duet ze Stingiem i pojawiła się na najbardziej prestiżowych scenach świata.

Zespół Kroke, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.

Fuzja Anny Marii Jopek i Kroke to spotkanie dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Autorska muzyka artystów przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości - odwołując się do tradycyjnej muzyki oraz przyszłości - posługując się nowatorskimi środkami w kształtowaniu formy i kolorystyki. Styl balansujący na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej, jest trudny do jednoznacznej oceny stylistycznej.

Koncert Papieski realizowany jest przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Chrzanowie i Gminy Babice". Ponadto koncert wsparły niektóre instytucje i osoby prywatne.


Czytaj również

Wieczysta Kraków może stanąć MKS Trzebinia na drodze po Puchar Polski

Dilerzy narkotykowi zatrzymani przez chrzanowskich policjantów

Zawodnicy z Trzebini i Chrzanowa nadal w grze o tytuł mistrza Polski

Kto na podium mistrzostw świata, jak wypadnie Polska, a kto będzie gwiazdą mundialu

Lewandowski, Szczęsny, Milik, Piątek, Grabara, czyli dobrzy znajomi z Mundialu 2022

Piłkarze Wisły Kraków przyjechali do Lgoty