Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Złapali głównie płotki

10.10.2010 16:06 | 0 komentarzy | 5 501 odsłon | red
Gdy w sobotnie południe nad stawem na Kątach sędziowie przyszli ważyć ryby, okazało się, że wielu wędkarzy przez trzy godziny złowiło tylko kilka płotek. Najlepszy z nich złapał złapał ponad dwa kilogramy ryb.
0
CHRZANÓW. Złapali głównie płotki
Tadeusz Pająk z koła w Trzebini złowił 1,2 kg ryb
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gdy w sobotnie południe nad stawem na Kątach sędziowie przyszli ważyć ryby, okazało się, że wielu wędkarzy przez trzy godziny złowiło tylko kilka płotek. W tej sytuacji wynik Roberta Biela z Alwerni, który złapał ponad dwa kilogramy ryb, był nie lada wyczynem.

Gospodarzem ostatnich w tym roku zawodów wędkarskich było koło PZW Fablok, liczące 92 członków. Spośród pięciu startujących kół wygrali wędkarze z Alwerni, łowiący na co dzień na Skowronku.

- Ten sezon był dla nas wyjątkowo udany, bo wygraliśmy ligę powiatową. Kończymy go równie radosnym akcentem – powiedział nam członek zwycięskiej drużyny Edward Doległo. Oprócz niego udział w wygranej mieli także Robert Biel i Paweł Biel, indywidualny mistrz powiatu. Cała trójka odebrała puchar od burmistrza Ryszarda Kosowskiego. Za ich plecami uplasowali się wędkarze z kół Chrzanów Miasto i PZW Trzebinia. Jak przystało na prawdziwe zawody, ryby po zważeniu z powrotem wrzucono do wody.

Z pucharami wrócili do domów także wędkarze, którzy złowili najwięcej w każdym z trzech sektorów stawu. W najsłabszym sektorze A Paweł Biel miał 160 gramów ryb. W sektorze B szef trzebińskiego koła Tadeusz Pająk złapał już ponad 1,2 kg. Rekord należał jednak do Roberta Biela z Alwerni. Złapał dwa kg ryb.

- Wyniki nie był może imponujące, ale za to pogodę mieliśmy bardzo ładną – pocieszał wędkarzy prezes koła Fablok Paweł Igielski, częstując zawodników kiełbaską. Gospodarze nie tylko z tego powodu okazali się bardzo gościnni. W klasyfikacji drużynowej zajęli ostatnie, piąte miejsce, za wędkarzami z Libiąża.
Marek Oratowski