Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Gminne punkty pomocy dla Ukraińców przestają istnieć. Zostanie tylko jeden

23.09.2022 11:00 | 5 komentarzy | 3 385 odsłony | Ewa Solak
30 września obywatele Ukrainy nie będą mieli możliwości uzyskania pomocy w dedykowanych im gminnych punktach. Zostanie jedynie punkt parafialny przy kościele MB Różańcowej w Chrzanowie.
5
Gminne punkty pomocy dla Ukraińców przestają istnieć. Zostanie tylko jeden
W punkcie pomocy osobom z Ukrainy w Chrzanowie. Na zdj. Jarka Tobiasz (z prawej) i Ruzana Stankiewicz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W okolicy działają obecnie dwa gminne punkty pomocy Ukraińcom: w Chrzanowie przy al. Henryka - w pomieszczeniach punktu informacji turystycznej, a także w Krzeszowicach przy pl. Kulczyckiego - w pomieszczeniach dawnej biblioteki. Z końcem miesiąca obydwa będą zamykane. Zostanie jedynie parafialny punkt przy kościele MB Różańcowej.

Po 30 września wszystkie osoby z Ukrainy szukające w Chrzanowie informacji oraz pomocy np. w załatwieniu spraw formalnych mogą się zgłaszać do urzędu miejskiego, gdzie na dzienniku podawczym pracownik pomoże im w rozwiązaniu problemu.

W Krzeszowicach w dawnej siedzibie biblioteki punkt również będzie likwidowany z końcem września. Działał tam m.in. magazyn z ubraniami, chemią gospodarcza i jedzeniem.

- Resztę ubrań przekażemy najuboższym mieszkańcom i Fundacji PO P1ERWSZE, organizującej charytatywne akcje szafowanie - mówi Aneta Solarz dyrektor GOPS w Krzeszowicach.

W przypadku Krzeszowic po 30 września wszelkie informacje też będą udzielane w urzędzie.

Jedynym działającym punktem w okolicy będzie ten przy parafii Matki Bożej Różańcowej. Pracujący tam wolontariusze na razie nie przewidują jego zamknięcia.

Jest otwarty dwa razy w tygodniu: w poniedziałki oraz czwartki w g. 16 - 19.

Więcej na temat działalności punktów możecie przeczytać w aktualnym wydaniu „Przełomu", w wersji elektronicznej dostępnym TUTAJ