Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Strzelnica pneumatyczna w Trzebini otwarta (ZDJĘCIA)

09.09.2022 16:00 | 12 komentarzy | 8 465 odsłon | Natalia Feluś

Od jutra można korzystać z nowej strzelnicy pnaumatycznej w budynku trzebińskiej krytej pływalni. Na pierwsze 20 osób czekają darmowe wejściówki.

12
Strzelnica pneumatyczna w Trzebini otwarta (ZDJĘCIA)
Uroczyste przecięcie wstęgi na otwarcie strzelnicy pneumatycznej. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 września obiekt został uroczyście otwarty. Jarosław Okoczuk - burmistrz Trzebini, Jarosław Babiec - prezes Miejskiego Zarządu Nieruchomościami, Marek Kuchta - dyrektor LO w Trzebini, Anna Duda - prezeska Stowarzyszenia Proobronnego Kadet, wojskowi z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz zaproszeni goście i dyrektorzy okolicznych szkół mogli obejrzeć strzelnicę. Pierwsze wystrzały oddali uczniowie trzebińskiego liceum.

Obronność

Burmistrz miasta podkreślał, że ubiegłoroczny pomysł uruchomienia obecnej strzelnicy był niemal proroczy. W międzyczasie wybuchł bowiem konflikt zbrojny na terenie Ukrainy, co położyło większy nacisk i uwagę na kwestie obronności.

- Wspólnie z LO w Trzebini i Stowarzyszeniem Proobronnym Kadet podjęliśmy inicjatywę organizacji strzelnicy na basenie, co - jak widać - udało się - mówił Jarosław Babiec, prezes MZN.

Teraz uczniowie trzebińskiego ogólniaka oraz mieszkańcy miasta i okolicy mogą trenować strzelanie. Strzelnicę można odwiedzać już od soboty 10 września uprzednio w kasie basenu umawiając się  z instruktorem. Cena za 2 osoby dorosłe to 60 zł, a za 4 osoby - 100 zł.

4 stanowiska strzelnicze

Jak tłumaczył Marek Kuchta, dyrektor LO, strzelnica pneumatyczna z odległością 10 metrów może być wykorzystywana na kilka sposobów. Do dyspozycji chętnych osób są dwa rodzaje karabinów: czeskie CZ 200T i tureckie hatsany.

- Strzelnica daje nam możliwość ćwiczeń związanych z posługiwaniem się bronią. Pierwszym etapem była strzelnica laserowa w naszej szkole, drugi etap to właśnie strzelnica pneumatyczna, która pozwala nam bez przeszkód trenować naukę strzelania. Podpisaliśmy jeszcze umowę ze strzelnicą kulową w Libiążu - podaje dyrektor LO w Trzebini zwracając uwagę, że młodzież ma teraz pełne zaplecze do treningów.

Nowy obiekt jest wspólną inwestycją Miejskiego Zarządu Nieruchomości sp. o.o., zarządcy basenu oraz Stowarzyszenia Proobronnego Kadet, które prowadzi liceum z klasami mundurowymi.