Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Boisko przy szkole w Alwerni jest otwarte w nocy. Są efekty!

31.08.2022 09:00 | 3 komentarze | 5 624 odsłon | Łukasz Dulowski
Sprzątaczki ciągle zbierają z boiska butelki i puszki, pety i inne śmieci. Obiekt jest zlokalizowany przy ul. Skłodowskiej-Curie.
3
Boisko przy szkole w Alwerni jest otwarte w nocy. Są efekty!
Pod koniec wakacji dyrektor Paweł Kozikowski oprowadzał po szkole w Alwerni radnych z komisji oświatowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kompleks rekreacyjno-sportowy powstał na terenie podstawówki, w narożniku między ul. Skłodowskiej-Curie a Kasztanową. Na nawierzchni poliuretanowej (30,5 x 44,5 m) wyznaczono dwa boiska do siatkówki, dwa do koszykówki, boisko do piłki ręcznej. Jest też bieżnia do skoku w dal. Ponadto wiaty z miejscami postojowymi dla rowerów i stanowisko do ich samoobsługowej naprawy. Koszt po przetargu wyniósł 1 mln 131 tys. zł. Obiekt otwarto we wrześniu zeszłego roku.

W sezonie letnim nie jest zamykany na noc. Dyrektor szkoły Paweł Kozikowski mówi, że młodzież korzysta z boiska do późnych godzin.

Niestety, zdarzają się też spotkania alkoholowe. Dyrektor Kozikowski zgłosił ten problem na policję. Nowe boisko, choć jest monitorowane, stało się nocami miejscem niebezpiecznym, gdzie regularnie powinni zaglądać mundurowi.

Więcej o problemach Szkoły Podstawowej w Alwerni przeczytacie w najnowszym wydaniu „Przełomu", dostępnym również w wersji elektronicznej.