Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Elektrownia Siersza może dostać drugie życie

25.08.2022 10:00 | 20 komentarzy | 12 245 odsłon | Marek Oratowski
Jest szansa, że Elektrownia Siersza będzie działała także po 2025 roku. Sytuacja międzynarodowa wymusiła to, że takie zakłady są teraz bardzo potrzebne do zapewnienia ciągłości dostaw energii.
20
Elektrownia Siersza może dostać drugie życie
Chłodnie kominowe Elektrowni Siersza, fot. Rafał Wielgus/PRZEŁOMowe Kadry
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z uchwałą zarządu Tauron Wytwarzanie SA z lutego 2021 roku koniec funkcjonowania elektrowni w Sierszy został wyznaczony na 31 grudnia 2025 r.

- Rozmawiamy z prezesami naszej spółki o tym, że elektrownie takie jak nasza będą potrzebne w systemie po 2025 roku, mimo że zostały wybudowane nowe bloki energetyczne, jak ten w Jaworznie o mocy 910 MW. Przez wojnę w Ukrainie system dostaw gazu jest niepewny, a to oznacza, że liczy się każda jednostka wytwórcza w Polsce. Nie możemy odpuścić tej sprawy - przekonuje Marek Staroń, przewodniczący ZZ Kontra w Elektrowni Siersza.

Więcej o tym, jakie atuty ma zakład i na czym opierają swój optymizm członkowie załogi, a także czy grożą nam przerwy w dostawach prądu przeczytacie w wywiadzie z Markiem Staroniem, opublikowanym w najnowszym, papierowym wydaniu „Przełomu". Wersja elektroniczna jest dostępna tutaj.