Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Świt Krzeszowice stracił jednego z ligowych rywali

03.08.2022 09:00 | 0 komentarzy | 3 732 odsłony | Michał Koryczan

Krzeszowicki zespół rozpocznie rywalizację w okręgówce od meczu z KS Olkusz. Tymczasem z rozgrywek wycofał się jeden z klubów.

0
Świt Krzeszowice stracił jednego z ligowych rywali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zbliżającym się sezonie drużyna Świtu będzie rywalizować w pierwszej, a nie jak ostatnio w drugiej grupie krakowskiej klasy okręgowej.

Tym samym zmierzy się z zupełnie innymi zespołami niż poprzednio. Wśród rywali krzeszowiczan są ekipy z powiatów krakowskiego, olkuskiego i miechowskiego.

W drugiej rupie krakowskiej okręgówki rywalizować będzie 13 drużyn. W ubiegłym tygodniu bowiem Jastrzębiec Książ Wielki wycofał zespół z rozgrywek.

Pierwszy mecz o ligowe punkty drużyna prowadzona przez Zdzisława Janika rozegra w sobotę, 13 sierpnia o godz. 17:00. Na swoim stadionie Świt zmierzy się z KS Olkusz.

Z kolei w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Kraków krzeszowicki zespół rozpocznie rywalizację od drugiej rundy (wtorek, 16 sierpnia, godz. 17:30). Zmierzy się w niej ze zwycięzcą meczu Rzozovia Rzozów - Potok Więckowice.

W sobotę, 6 sierpnia ekipę z Krzeszowic czeka jeszcze ostatni sprawdzian przed meczami o stawkę. Zagra z Błękitnymi Modlnica.

W letnim okienku transferowym kadrę Świtu opuścił napastnik Sebastian Kocot, który wrócił do Wolanki Wola Filipowska. Do drużyny dołączyli natomiast Krzysztof Widzyk (z Koszarawy Żywiec) i Daniel Haber (z Iskry Czułów).

 

Czytaj również

Piłkarski raport transferowy - notowanie pierwsze

Rozpoczynają się zapisy do Chechło Run

Popili i wsiedli za kierownicę. Jeden miał 2, a drugi 3 promile

Poznaliśmy terminy domowych meczów ligowych MKS Trzebinia

Dawid Kwiatkowski przyciągnął fanki nad Chechło (WIDEO, ZDJĘCIA)

Sztywni dali nad Chechłem jubileuszowy koncert (WIDEO, ZDJĘCIA)