Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Pełna sala na burmistrzowskiej debacie

17.11.2010 07:35 | 6 komentarzy | 10 970 odsłon | red
Pięciu kandydatów na burmistrza miasta stawiło się na wtorkową debatę zorganizowaną przez „Przełom” w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”. Największą sympatię uczestników zyskał Janusz Szczęśniak (PiS), mimo że, jak zauważyli niektórzy, odpowiedzi czytał z kartki.
6
TRZEBINIA. Pełna sala na burmistrzowskiej debacie
Kandydaci podczas wtorkowej debaty w Domu Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pięciu kandydatów na burmistrza miasta stawiło się na wtorkową debatę zorganizowaną przez „Przełom” w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”. Największą sympatię uczestników zyskał Janusz Szczęśniak (PiS), mimo że, jak zauważyli niektórzy, odpowiedzi czytał z kartki.

O stanowisko burmistrza walczy w Trzebini sześciu kandydatów. W debacie uczestniczyło pięciu: Adam Adamczyk, Przemysław Rejdych, Janusz Szczęśniak, Andrzej Pypno, Adam Pasternak. Nie wziął w niej udziału Stanisław Szczurek, ponieważ dzień wcześniej zmarła mu matka.

We wtorek o godzinie 18. Dom Kultury „Sokół” pękał w szwach. Merytoryczną dyskusję prowadzoną przez redaktor naczelną "Przełomu" Grażynę Kaim  i dziennikarkę Annę Jarguz poprzedziło mierzenie ciśnienia kandydatom w obecności kardiologa dr Jacka Nowaka. Wyniki wszystkich  były powyżej normy. Najwyższe ciśnienie miał Przemysław Rejdych.

- Ja bym tu niektórych nie dopuścił do udziału w tym wydarzeniu, ale mam nadzieję, że to tylko emocje - wyznał zatroskany doktor.

Dziennikarze „Przełomu” przygotowali sześć pytań do kandydatów: dotyczących służby zdrowia, komunikacji, rozwoju gospodarczego gminy, finansów, zagospodarowania Balatonu oraz gospodarki odpadami.

W części quizowej kandydaci mieli okazję wykazać się znajomością wiedzy o Trzebini. W tej konkurencji najlepiej wypadł Adam Adamczyk zdobywając 9,5 pkt. na 10 możliwych. Żaden z kandydatów nie podał nazwiska prezentowanego na zdjęciu honorowego obywatela Trzebini mjr Edwarda Jaworskiego.

GALERIA ZDJĘĆ Z DEBATY - KLIKNIJ

Najwięcej emocji wzbudziły jednak pytania od publiczności.
– Co się stało, że przez dziesięć lat nie zobaczyliśmy na terenie kopalni „Siersza” ani jednego inwestora – dopytywał Edward Biłga z Gaja.
– To wina ministerstwa skarbu, tutaj widzę brak woli, by zagospodarować teren – odbijał piłeczkę obecny burmistrz Adam Adamczyk.

- Dlaczego 18 marca zlikwidował pan świetlice szkolne? – pytała Adamczyka Teresa Gęca, przy okazji prosząc o stanowisko w tej sprawie pozostałych kandydatów.
– Wtedy przepis nie pozwalał, by były one prowadzone, ale popełniłem błąd – przyznał Adamczyk. – Jeżeli zostanę burmistrzem, naprawię go – dodał.
Kontrkandydaci zapewniali, że świetlice to konieczność.

Publiczność najbardziej rozbawiły artystyczne prezentacje programów wyborczych i siebie samych przez kandydatów. I tu sam siebie przeszedł Przemysław Rejdych. Jego popis zobaczyć będzie można w naszej relacji z debaty na TV Przełom. Niewykluczone, że trafi też na YouTube.

Finałem wtorkowej debaty były prawybory. Największą sympatię publiczności zyskał Janusz Szczęśniak, zdobywając 76 głosów. Adam Adamczyk uzyskał 47, Stanisław Szczurek – 44, Przemysław Rejdych – 29, Adam Pasternak – 10 i Andrzej Pypno – 9.
Zdjęcia z burmistrzowskiej debaty zobaczyć można w naszej galerii, a pełny jej zapis w czwartek na www.przelom.pl/tv
(NL, AM) 

PODYSKUTUJ O PRZEBIEGU DEBATY I PREZENTACJACH KANDYDATÓW NA FORUM PRZEŁOMU - KLIKNIJ