Krystian Borzęcki z Trzebini został mistrzem Polski modeli akrobacyjnych na uwięzi

13.06.2022 14:00 | 1 komentarz | 2 688 odsłony | Marek Oratowski
W weekend we Włocławku rozgrywane były Mistrzostwa Polski Modeli Akrobacyjnych na Uwięzi. W gronie 15 zawodników najlepszy okazał się 44-letni Krystian Borzęcki z Trzebini.
1
Krystian Borzęcki na najwyższym stopniu mistrzostw Polski, fot. Facebook

Krystian Borzęcki jest wychowankiem byłego Klubu Modelarstwa Lotniczego, działającego niegdyś jako Filia PMDK w pomieszczeniach piwnic sali bankietowej przy Elektrowni Siersza w Trzebini. Już jako młodzik i junior stawał na podium mistrzostw kraju w kategorii modeli akrobacyjnych na uwięzi. To trudna kategoria, polegająca nie tylko na budowaniu modeli, ale przede wszystkim na perfekcyjnym opanowaniu pilotażu modelu, którym należy wykonać ocenianą przez sędziów wiązankę figur akrobacji.

Od kilku lat trzebinianin stał się najlepszym w Polsce zawodnikiem w tej kategorii. Jest także "etatowym' zawodnikiem kadry Polski. W ostatnich mistrzostwach świata był 11. (w historii polskiego modelarstwa lotniczego to najlepsze miejsce osiągnięte przez polskiego zawodnika). W Mistrzostwach Europy zajął czwarte miejsce, a w Pucharze Świata był trzeci.

Ten rok jest dla niego bardzo udany. W cyklu zawodów do Pucharu Świata w Szwecji zajął  pierwsze miejsce, a na Słowacji drugie. W zakończonych w niedzielę 12 czerwca Mistrzostwach Polski we Włocławku zdobył kolejny raz z rzędu złoty medal. W dniach 9-14 sierpnia 2022 odbędą się w Polsce (we Włocławku) mistrzostwa świata, w których Krystian Borzęcki weźmie udział.