Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Place zabaw jak tory przeszkód. Uważajcie na bezpieczeństwo dzieci

20.04.2022 08:00 | 0 komentarzy | 4 954 odsłony | Natalia Feluś

AKTUALIZACJA

W coraz cieplejsze i dłuższe wiosenne dni place zabaw stały się stałym elementem spacerów rodzin z dziećmi. Stan części z nich pozostawia wiele do życzenia.
0
Place zabaw jak tory przeszkód. Uważajcie na bezpieczeństwo dzieci
Wielka dziura w nawierzchni na placu zabaw nad Chechłem. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zasadzie na każdym placu zabaw po ziemie można znaleźć niedziałąjące lub uszkodzone elementy urządzeń. Część jest naprawiana, część likwidowana i - jak pozwala na to budżet gminy lub innego właściciela - wymieniana na nowe. Jednak niektóre usterki mogą być szczególnie niebezpieczne dla dzieci.

Tak jest z niezwykle popularnym placem zabaw nad Chechłem. Kiedyś na górkę z rurą-zjeżdżalnią prowadziły liny i drabinka. Tej ostatniej nie ma już od dawna. A liny zostały poszarpane, przetrate i urwane z punktu zaczepienia na szczycie. Do tego dochodzą dziury w nawierzchni. Te również były już nie raz łatane. Jednak problem powraca, tym razem na zboczu góry tworząc niebezpieczne miejsce, o które łatwo się potknąć lub źle stanąć. O kontuzję nietrudno.

Jak informuje Anna Jarguz, rzeczniczka UM w Trzebini, nawierzchnia placu zabaw oraz znajdujące się tam urządzenia dla dzieci zostaną naprawione w terminie do 29 kwietnia.

Zniszczone, urwane liny na placu zabaw nad Chechłem. Fot. NF

Tyrolka

Młodsze i starsze dzieci odwiedzające plac zabaw na os. Niepodległości w Chrzanowie, przy lesie pytają z kolei o to, co się stało z tyrolką? Po zimie była nieco zniszczona - zbyt nisko zawieszona. Teraz nie ma jej wcale. Jak się dowiedzieliśmy z wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Chrzanowie - w gestii którego leży zarządzanie tym terenem - tyrolka została zdemontowana do naprawy. Na być zawieszona z powrotem jeszcze w tym miesiącu.

Tyrolka na os. Niepodległości czeka na naprawę. Fot. NF

Niedawno o innym uszkodzonym placu zabaw przy SP nr 8 w Chrzanowie pisaliśmy TUTAJ.

Jak wyglądają miejsca zabaw, które odwiedzacie z dziećmi?