Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

POWIAT CHRZANOWSKI. Potocki starostą, Uryga przewodniczącym rady

02.12.2010 14:51 | 6 komentarzy | 10 486 odsłon | red
Podczas pierwszej sesji radni powiatowi zgodnie z oczekiwaniami wybrali w środowy wieczór Adama Potockiego (PO) na starostę, a Andrzeja Urygę (KWW Wspólny Powiat Chrzanowski) na przewodniczącego rady.
6
POWIAT CHRZANOWSKI. Potocki starostą, Uryga przewodniczącym rady
Nowy zarząd powiatu w komplecie. Od lewej Edward Kopeć, Maria Siuda, Adam Potocki, Leszek Kowalski i Jan Pająk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas pierwszej sesji radni powiatowi zgodnie z oczekiwaniami wybrali w środowy wieczór Adama Potockiego (PO) na starostę, a Andrzeja Urygę (KWW Wspólny Powiat Chrzanowski) na przewodniczącego rady.

Na początku radni złożyli ślubowanie. Do tekstu przysięgi 21 z nich dodało zwrot "tak mi dopomóż Bóg". Nieobecny był jedynie Adam Adamczyk, wciąż walczący o stanowisko burmistrza Trzebini. Jeśli wygra, jego miejsce w radzie powiatu zajmie Adam Pasternak.

Na inauguracyjnej sesji niespodzianek nie było. Podział stanowisk to efekt podpisanej w poniedziałek umowy koalicyjnej pomiędzy Platformą Obywatelską (11 mandatów) i mającym czterech radnych KWW Wspólny Powiat Chrzanowski. Przewodniczącym rady został lider drugiego z tych ugrupowań Andrzej Uryga. W tajnym głosowaniu dostał 22 głosy za, 1 przeciw, a jeden radny wstrzymał się od głosu. Na wiceprzewodniczących wybrano Tadeusza Szybalskiego i Kazimierza Siejkę. W głosowaniu na starostę - Adama Potockiego (PO) poparło 19 osób, a 5 było przeciw. W zarządzie zasiądzie też wicestarosta Maria Siuda (18 za, 6 przeciw) oraz nieetatowi członkowie Edward Kopeć, Leszek Kowalski i Jan Pająk.

- Swój urząd chcę pełnić rzetelnie, godnie i z należytą starannością. To ważny dla mnie dzień, ale nie popadam w triumfalizm. Zdaję sobie sprawę, że przed nami niełatwa kadencja – powiedział chwilę po wyborze Adam Potocki.

Powołano także składy stałych komisji rady. Przewodniczącymi zostali Alicja Langwerska-Malik (PO, komisja rewizyjna), Danuta Kapcia (PO, komisja budżetu i finansów), Andrzej Jura (KWW Wspólny Powiat Chrzanowski, komisja statutowo-regulaminowa i etyki), Stanisława Kasperczyk (KWW Wspólny Powiat Chrzanowski, komisja ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa), Jolanta Zubik (PO, komisja edukacji, kultury, sportu i turystyki), Henryk Sawka (SLD, komisja bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego i polityki zatrudnienia) oraz Artur Linczowski (PO, komisja zdrowia, rodziny i pomocy społecznej).
Marek Oratowski