Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Temat do dyskusji: czy jest potrzebny zakaz wjazdu przy Netto w Chrzanowie?

09.04.2022 14:30 | 24 komentarze | 7 719 odsłon | Łukasz Dulowski
Stanisław Ciołczyk z Trzebini proponuje, żeby usunąć znak zakazujący wjazdu na parking obok sklepu Netto przy Szpitalnej, od strony placu targowego.
24
Temat do dyskusji: czy jest potrzebny zakaz wjazdu przy Netto w Chrzanowie?
Od strony placu targowego jest zakaz wjazdu na parkingi pod Netto przy Szpitalnej w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Aktualnie na parking przy Netto możemy wyjechać bezpośrednio od Szpitalnej. Wcześniej, również od Szpitalnej, mamy wjazd w uliczkę prowadzącą do targu. Dalszy przejazd na parking pod Netto albo w kierunku Wyszyńskiego blokuje widoczny na zdjęciu znak „zakaz wjazdu" (z wyłączeniem rowerzystów). Oczywiście mówimy o sytuacji, kiedy kierowcy stosują się do przepisów.

PROPOZYCJA ZMIANY

Swoje przemyślenia w zakresie ewentualnej zmiany organizacji ruchu w tej części Chrzanowa przysłał Stanisław Ciołczyk z Trzebini.

- Przejeżdżam niekiedy w Chrzanowie z ulicy Szpitalnej do Liceum Ogólnokształcącego nr 2. Na ulicy Szpitalnej, przy obecnie działającej sygnalizacji, bardzo długo oczekuje się na światłach. Teoretycznie, aby dojechać do Liceum nr 2, należałoby przejechać na ulicę Trzebińską i skręcić w ulicę Wyszyńskiego. Oczywiście można skrócić drogę i przejechać przez parking pod sklepem Netto przy Szpitalnej lub od strony Trzebińskiej przez CH "Max". Ja najczęściej przejeżdżam przez parking przy Netto (dawne Tesco), jednak zdarza się, że korki na Szpitalnej są tak długie, że sięgają aż za plac targowy. Kiedyś czekałem tak, aż przesunie się korek, aby wjechać na parking przy Netto. A tu samochód stoi, benzyna spala się i spaliny idą do atmosfery, zanieczyszczając powietrze w mieście, a kilka metrów wcześniej jest droga do placu targowego (obok sklepu ogrodniczego Viscum), ale nie można tam przejechać, bo jest „zakaz wjazdu". Teoretycznie przejazd tamtędy nikomu nie przeszkadza. Zresztą wielu kierowców przejeżdża tam, mimo zakazu wjazdu, ale robią to, ryzykując mandat. Jaki jest sens tego znaku? Według mnie jest to działanie antyekologiczne (wydłużanie tras przejazdu powoduje większe zanieczyszczenie miasta spalinami, nie licząc nerwów kierowców, stojących w korkach). Dodatkowo, gdyby ktoś obawiał się kolizji na tym skrzyżowaniu, to można go przebudować. Mało tego, niektórzy kierowcy, zamiast stać w korku, jadąc do Netto, mogliby tamtędy wjechać na parking tego sklepu, zamiast spalać paliwo bez sensu, stojąc w korku na Szpitalnej!

Jakie jest Wasze zdanie odnośnie opisanej organizacji ruchu w sąsiedztwie Netto i placu targowego przy Szpitalnej w Chrzanowie?