Piłkarze ręczni Czwórki Libiąż przegrali z Bytomiem na własne życzenie (WIDEO, ZDJĘCIA)

02.04.2022 19:00 | 0 komentarzy | 2 678 odsłony | Marek Oratowski
W sobotnim meczu III ligi piłki ręcznej gracze Libiąża zagrali ambitnie, ale zbyt często dopuszczali rywali do sytuacji rzutowych. Popełnili też sporo błędów. To kosztowało ich porażkę.
0
Z koła bramkę rzuca Mateusz Lewiński (Libiąż)

Libiążanie mieli dobry początek. Prowadzili 9-5 i 15-9. Jednak potem przydarzył się im przestój i rywale doprowadzili do remisu 15-15. Mimo to na przerwę schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron goście wyprowadzili kilka kontr i Czwórka przegrywała 18-20. Potem wynik oscylował wokół remisu. Końcówka nie wyszła gospodarzom. W 58. minucie przegrywali 30-32. Co prawda doprowadzili do remisu, ale dali się zaskoczyć. Karnego na wagę wygranej bytomian na gola zamienił Filip Niewrzela. Gospodarze mieli w ostatnich sekundach pozycję rzutową ze skrzydła, ale Łukasz Gaj tylko obił słupek. Co ciekawe, goście wygrali, choć przyjechali tylko w ósemkę, podczas gdy gospodarze mieli długą ławkę rezerwowych.

Najskuteczniejsi na boisku byli Marcin Budzowski (Bytom) i były zawodnik MTS-u Paweł Stroński (Czwórka). Obejrzyjcie zdjęcia i wideo ze spotkania. To 13. porażka w 16 meczu sezonu zespołu z Libiąża, który ma na koncie trzy wygrane i okupuje dolne rejony tabeli.

UKS Czwórka Libiąż - MOSM Bytom 32-33 (18-16)
Libiąż: Mikołajczyk, Małodobry - Stroński 9, Cwener 5, Gaj 5, Krasucki 4, Dziubiński 4, Lewiński 2, Nowak 1, Mikunda 1, Voitsekhovskyi 1, Tryner, Czrnota, Drewniak