Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Książki do nauki języków obcych czekają do odbioru w redakcji "Przełomu"

31.03.2022 08:00 | 0 komentarzy | 3 633 odsłony | Natalia Feluś
Jest jeszcze 30 z 50 sztuk "Verbooków" do odbioru, które trafiły do redakcji Tygodnika Przełom, by za naszym pośrednictwem dotarły do nauczycieli, klas i szkół w powiecie chrzanowskim, gdzie uczą się dzieci uciekające przed wojną z Ukrainy.
0
Książki do nauki języków obcych czekają do odbioru w redakcji "Przełomu"
"Verbooki" - obrazkowe ćwiczenia do nauki języków obcych. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Te ćwiczenia obrazkowe do nauki różnych języków obcych w jednym miejscu mogą być pomocne w nauce języka polskiego jako obcego dla dzieci i dorosłych z Ukrainy. Już są wykorzystywane przez wolontariuszy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie podczas lekcji języka polskiego organizowanych uchodźcom w chrzanowskiej bibliotece. Trafiły też do szkół we Wrocławiu i Warszawie, a także na jeden z hiszpańskich uniwersytetów, gdzie posłużą jako pomoc w nauce Ukraińcom.

Co to jest Verbook?

- Obraz jest tu podstawą. Wybieramy np. dział części ciała - oko. Cały proces nauki rozpoczyna się od drogi poszukiwania, jak zapisuje się oko w wybranym przez nas języku obcym. Zapisujemy przy ilustracji oka to słówko w jednym języku np. po angielsku lub od razu w kilku językach np. jeszcze po polsku i ukraińsku. Przepisanie znalezionego przez nas tłumaczenia to kolejny krok do lepszego zapamiętania tego słówka. Na końcu chodzi o powtórki: w dowolnej chwili możemy sięgnąć po zeszyt ćwiczeń i od razu w jednym miejscu będziemy mieli zapisane słowo oko w jednym lub kilku językach obcych - wyjaśnia Eliza Illukiewicz, autorka Zeszytu Ćwiczeń "Verbook". - Jest to suplement do nauki języków obcych. Nie znajdziemy w nim gramatyki. To kompilacja zakresu słownictwa ułatwiająca jego uporządkowanie i naukę - tłumaczy.

"Verbooki" zainteresowani nauczyciele mogą odbierać (maksymalnie 5 sztuk na szkołę, do wyczerpania zapasów) od środy 30 marca w godzinach pracy redakcji od 8.30 do 16.30 od poniedziałku do piątku.