Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

10.12.2010 16:44 | 1 komentarz | 6 149 odsłon | red
Piłkarskie rozgrywki ministrantów, Turniej Grand Prix Polski w Futsalu oraz siatkarskie derby Maraton Krzeszowice - Chełmek to imprezy sportowe, jakie czekają kibiców w ten weekend.
1
Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej
Siatkarze Grunwaldu Chełmek wygrali w tym sezonie 6 meczów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarskie rozgrywki ministrantów, Turniej Grand Prix Polski w Futsalu oraz siatkarskie derby Maraton Krzeszowice - Chełmek to imprezy sportowe, jakie czekają kibiców w ten weekend.

Piłka nożna halowa
Eliminacje Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej (sobota 11 grudnia. godz. 10, hala sportowa w Chrzanowie)
W całym kraju rozpoczęły się rozgrywki w halowej piłce nożnej ministrantów i lektorów. Na razie trwają eliminacje w dekanatach. W sobotę w chrzanowskiej hali zmierzą się najlepsi zawodnicy z dekanatu chrzanowskiego.
- Rozgrywki prowadzone są w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz dorosłych. Zwycięzcy z dekanatów Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia zagrają o mistrzostwo rejonu 15 i 22 stycznia - informuje koordynator rejonowy rozgrywek ks. Rafał Wierzbiak z parafii NMP Królowej Polski w Chełmku.

Siatkówka
III liga mężczyzn: Maraton Krzeszowice - Grunwald Chełmek (sobota 11 grudnia, godz. 16, hala sportowa w Krzeszowicach)
Zawodnicy Maratonu zajmują po 11 kolejkach przedostatnie, czternaste miejsce w tabeli. W tym sezonie wygrali tylko jeden mecz. Siatkarze Chełmka są wyżej, bo na szóstym miejscu. Ich dorobek to 6 wygranych i 5 porażek. Na papierze faworytami są zatem goście, którzy ostatnio mieli serię czterech wygranych pod rząd.
- W tym sezonie nam nie idzie. Ostatnio w drużynie mam plagę kontuzji. Środkowy i rozgrywający skręcili staw skokowy. Drugi rozgrywający zmienił barwy klubowe. W Chełmku grają wysocy i doświadczeni zawodnicy. Moi gracze są dość dobrzy technicznie, ale brak im trochę warunków fizycznych. Nie oznacza to jednak, że przed spotkaniem składamy broń - usłyszeliśmy od trenera Maratonu Edwarda Zająca.

Futsal
Grand Prix Polski u-18 (sobota 11 grudnia godz. 15 - 19.30, hala sportowa MOKSiR w Chrzanowie)
Turniej Grand Prix jest eliminacją Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 w futsalu. Każda z drużyn będzie gospodarzem takich zmagań, a dwie najlepsze uzyskają awans do głównego turnieju. Jest więc o co walczyć. Poza Północą w innej grupie walczy także UKS II LO, który na inaugurację przegrał jednak z Opolem i Rekordem solidarnie po 0-4. Do Chrzanowa zjadą znane z ligi drużyny z Gliwic oraz Mikołowa, a także juniorzy lidera ekstraklasy futsalu Wisły-Krakbet Kraków
- Wisła to marka sama w sobie i myślę, że warto przyjść na halę, aby zobaczyć jak z takim rywalem radzi sobie nasza młodzież. Po słabym początku sezonu pniemy się w górę tabeli w Regionalnej Lidze Futsalu. W czwartek wygraliśmy 4-1 z Gwiazdą Ruda Śląska, a teraz rozpoczynamy walkę o Mistrzostwa Polski - komentuje opiekun Północy Jakub Zieliński.
Marek Oratowski, Adam Banach