Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. W Boże Narodzenie też trzeba sypać!

25.12.2010 16:14 | 8 komentarzy | 5 333 odsłon | red
Gdzieniegdzie widać, że przerwa świąteczna trwa na całego. Nie brakuje śliskich chodników, na których można sobie złamać kark.
8
CHRZANÓW. W Boże Narodzenie też trzeba sypać!
Zaśnieżony i śliski chodnik przy ul. 3 Maja w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gdzieniegdzie widać, że przerwa świąteczna trwa na całego. Nie brakuje śliskich chodników, na których można sobie złamać kark.

W nocy z piątku na sobotę należało miejscami przebrnąć przez gęstą mgłę, żeby dotrzeć na Pasterkę. Temperatura była za to dodatnia. Mróz chwycił jednak nad ranem. Pojawiła się szklanka. Nie wszyscy pamiętają o zimowym obowiązku utrzymania zwłaszcza chodników. Biało i ślisko jest przykładowo przy ul. 3 Maja w Chrzanowie.
- Ludzie dzwonią do nas, bo nie wiedzą, że nie wszystkie chodniki w mieście są pod naszą opieką – mówi Franciszek Zaremba z Zakładu Usługowego Evbud. - Posypaliśmy piaskiem między innymi Rynek, rejon ul. Mickiewicza, alei Henryka i Plac Tysiąclecia. - W sobotę wieczorem moi pracownicy nie będą odpoczywać. Ponowią akcję – zapowiada.
Wyjaśnia, że przykładowo za odśnieżanie ul. 3 Maja odpowiadają zarządcy tamtejszych budynków, którzy często zlecają te prace konkretnym lokatorom bloków i kamienic. Takich miejsc jest więcej. Gdzieniegdzie widać, że przerwa świąteczna trwa na całego.
Dominik Ciaputa z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w pierwszy dzień świąt interweniwali tylko mieszkańcy gminy Alwernia.
- Przypomnieliśmy służbom drogowym, czyli między innymi Zakładowi Usług Komunalnych w Alwerni, o posypaniu miejsc, gdzie występują utrudnienia – mówi Ciaputa.
Łukasz Dulowski