Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Co dalej ze stadionem Górnika w Sierszy? Kibice usłyszeli dobre wiadomości

22.01.2022 12:30 | 4 komentarze | 3 533 odsłony | Marek Oratowski
Od kilku miesięcy działacze UKS Górnik Siersza niepokoili się, co będzie z ich obiektem, który Spółka Restrukturyzacji Kopalń SA chciała sprzedać. Deklarację w tej sprawie ważnej dla środowiska sportowego złożył burmistrz.
4
Co dalej ze stadionem Górnika w Sierszy? Kibice usłyszeli dobre wiadomości
Taki obszar miał zostać zbyty, fot. SRK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informowaliśmy, na internetowej stronie SRK pod koniec października pojawiła się oferta dotycząca nieruchomości. Składa się na nią kilkanaście działek oraz trzy budynki. Trwały wtedy przygotowania do przetargu na sprzedaż obiektu. Działacze UKS Górnik Siersza byli zaniepokojeni tym faktem. Z obiektu korzystali od lat. Przychodzili tam także chętni mieszkańcy oraz trenowali lekkoatleci KS Victoria Trzebinia.

„Prezes klubu Mieczysław Starniowski spotkał się w tej sprawie z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem. Burmistrz zapewnił, że działki, na których znajduje się stadion i budynek klubowy nie zostaną sprzedane. A klub nadal będzie mógł z nich korzystać. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków Górnika Siersza, którzy nie wyobrażają sobie, by stadion przestał istnieć" - taka informacja pojawiła się w piątek na Facebooku UKs Górnik Siersza.

Występujący w chrzanowskiej A-klasie piłkarze tego klubu 11 stycznia rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Pierwszy z czterech sparingów zagrają 26 lutego z Wielmożanką Wielmoża.

Czytaj również