Libiąż

Piłkarz z Libiąża strzelił kapitalnego gola dla Wisły Kraków w meczu z Banikiem Ostrawa (WIDEO)

21.01.2022 17:30 | 0 komentarzy | 6 750 odsłon | Michał Koryczan
W piątkowym sparingu krakowski zespół przegrał z czeską drużyną 1-3. Honorową bramkę dla Wisły zdobył Patryk Plewka.
0
Patryk Plewka. Fot. Udostępnione przez Wisłę Kraków

Zespół „Białej Gwiazdy" przebywa na obozie przygotowawczym w tureckim Belek. W piątkowym meczu kontrolnym krakowianie przegrali 1-3 z Banikiem Ostrawa.

Jednego gola dla Wisły zdobył libiążanin Patryk Plewka. 22-letni defensywny pomocnik w 40. minucie doprowadził do remisu 1-1, popisując się rajdem z piłką z własnej połowy boiska i kapitalnym uderzeniem z dystansu w samo okienko bramki rywala.

Patryk Plewka, wychowanek Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż został niedawno wybrany najlepszym piłkarzem Wisły Kraków w 2021 r.

Według portalu transfermarkt.de, zajmującego się m.in. wyceną futbolistów, jedyny przedstawiciel powiatu chrzanowskiego w PKO Bank Polski Ekstraklasie wyceniany jest aktualnie na 700 tys. euro.

Wisła Kraków - Baník Ostrawa 1-3 (1-1)

0-1 Ladislav Almási (12), 1-1 Patryk Plewka (40), 1-2 Ladislav Almási (48) 1-3 Arťom Koncevoj (76)

Wisła: Biegański (46. Kieszek) - Szot (62. Gruszkowski), Colley (46. Szota), Sadlok (81. Koncewicz-Żyłka), Ring (62. Hanousek), Savić, Kuveljić (46. Żukow), Plewka (81. Gądek), Hugi (39. Cissé), Kliment (62. Brown Forbes), Starzyński (62. Młyński)

Sparing Wisły Kraków z Banikiem Ostrawa dostepny na YouTube. Gol Patryka Plewki od 57:15.