Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak rozpoznać i leczyć grypę i przeziębienie?

05.01.2022 20:17 | 0 komentarzy | 2 351 odsłony | red

Materiał promocyjny

Przeziębienie i grypa dopadają nas najczęściej w okresie jesienno-zimowym. Chyba nie ma osoby, która nie przeżyła tych dwóch infekcji. Na pierwszy rzut oka choroby te mogą wydawać się do siebie podobne, lecz są w nich niewielkie różnice. Jednym z objawów, które pozwalają odróżnić te dwie choroby, jest kaszel o różnym nasileniu.
0
Jak rozpoznać i leczyć grypę i przeziębienie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Objawy grypy i przeziębienia

Zarówno grypa, jak i przeziębienie, to rodzaje infekcji wirusowych. Grypa zaczyna się gwałtownie, bez wstępnych objawów. Ta infekcja wirusowa charakteryzuje się bólem głowy oraz mięśni, osłabienie oraz uczucie łamania w kościach. Często towarzyszy jej kaszel ostry i nieżyt nosa. Grypa może zostawić po sobie powikłania.

Przeziębienie przebiega lżej niż grypa i jest spowodowane innymi wirusami niż ona. Tutaj dolegliwości pojawiają się stopniowo. Gorączka jest niewysoka, a ból kości i mięśni nie dokucza tak jak podczas grypy. Pojawia się odruch kaszlowy, nieżyt nosa oraz wydzielina spływająca po tylnej ścianie gardła. Objawy te zwykle ustępują po kilku dniach do tygodnia i nie pozostawiają po sobie powikłań.

Suchy czy mokry kaszel?

Jedną z dolegliwości dokuczających podczas obu chorób, jest kaszel suchy lub mokry. Suchy kaszel to typowy symptom infekcji górnych dróg oddechowych. Natomiast kaszel mokry pojawia się wraz z rozwojem przeziębienia. Odkrztuszamy wtedy wydzielinę, która zalega nam w drogach oddechowych.

Wylecz kaszel!

W leczeniu każdego rodzaju kaszlu pomagają odpowiednio dobrane leki. W przypadku suchego kaszlu zalecane jest stosowanie tabletek lub syropów, które powstrzymują odruch kaszlu. W kaszlu mokrym z kolei ulgę przynoszą preparaty o działaniu wykrztuśnym i takich, które rozrzedzają gęstość zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny.

Z ofertą leków możesz zapoznać się tutaj: www.nowafarmacja.pl/leki-na-kaszel

Należy jednak pamiętać o tym, że kaszel nie zawsze ma podłoże infekcyjne. Przewlekły kaszel może świadczyć o tym, że chorujesz na astmę oskrzelową lub cierpisz na niewydolność mięśnia sercowego.

Leki przeciwkaszlowe z naszej oferty

Wszystkie leki znajdujące się z naszej ofercie niwelują intensywność kaszlu aż do całkowitego jego wyciszenia. To najwyższej jakości tabletki i syropy, które działają szybko i skutecznie.

Jesteśmy firmą działającą na polskim rynku od 2006 roku. Posiadamy ponad 1000 aptek w całej Polsce. Oferujemy nie tylko leki, lecz także kosmetyki, suplementy diety i porady lekarskie na najwyższym poziomie.

Zamów leki już dziś i przekonaj się o ich bezpieczeństwie oraz efektywności!

Materiał promocyjny