Nie masz konta? Zarejestruj się

Balin

Zabrali ludziom przystanek autobusowy. Sprawa ślimaczy się, a zdenerwowanie rośnie

28.12.2021 08:30 | 1 komentarz | 3 984 odsłony | Łukasz Dulowski
Chodzi o wykonanie przystanku autobusowego przy ul. Wyzwolenia w Balinie (kierunek na Jaworzno). Dokładnie w sąsiedztwie posesji nr 6 i skrzyżowania z Narutowicza.
1
Zabrali ludziom przystanek autobusowy. Sprawa ślimaczy się, a zdenerwowanie rośnie
Mieszkańcy Balina czekają na przystanek autobusowy na ul. Wyzwolenia. Po drugiej stronie istniejącego, który obsługuje ruch w kierunku Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Radny Krauz z Balina relacjonuje, że do niedawna autobus linii 29, obsługiwanej przez chrzanowski ZKKM, zatrzymywał się na Wyzwolenia, w rejonie skrzyżowania z Łąkową.

- Tamten przystanek nie figurował w ewidencji, więc został wyłączony z użytkowania. W zamian miał do końca tego roku powstać przystanek jakieś 300-400 metrów bliżej, przy Wyzwolenia 6, obok myjni samochodowej (kierunek na Jaworzno). Tak, aby ludzie mieli blisko z autobusu do kościoła. Teraz autobus zatrzymuje się dopiero przy przychodni zdrowia, a stamtąd jest kawał drogi do kościoła - mówi Marcin Krauz.

Ul. Wyzwolenia w Balinie to szosa powiatowa. Grzegorz Żuradzki, dyrektor powiatowego zarządu dróg, przypomina, że w związku z wyznaczeniem nowego miejsca pod przystanek przy Wyzwolenia 6 to urząd miejski powinien zlecić wykonanie nowego projektu organizacji ruchu.

- Tymczasem poproszono nas, żebyśmy my się tym zajęli. Zgodziliśmy się, ale projekt będzie wykonany dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Trzeba go też uzgodnić z policją. Potem w miejscu przystanku podsypiemy pobocze kruszywem i wykonamy oznakowanie poziome na jezdni. Tyle z naszej strony - opisuje Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.