Piłkarze ręczni PMOS Chrzanów pokazali serce do walki. Wygrali baraże i zmierzą się z najlepszymi (WIDEO, ZDJĘCIA)

17.12.2021 21:00 | 0 komentarzy | 4 133 odsłony | Marek Oratowski
Juniorzy PMOS-u awansowali do rozgrywek centralnych, co nie udawało im się w ostatnich latach. W piątek we własnej hali pokonali rywali z Krakowiaka i Kusego.
0
Piłkarze Kusego w ataku na chrzanowską bramkę

Materiał wideo:

Chrzanowianie zajęli drugie miejsce w Małopolskiej Lidze Juniorów, za Pałacem Młodzieży Tarnów. By awansować do 1/16 Mistrzostw Polski musieli wygrać piątkowy turniej, którego byli gospodarzami. Bo tylko zwycięzca baraży uzyskał awans do rozgrywek centralnych. Z trójki zespołów występujących na parkiecie w Chrzanowie najsłabsza była siódemka Krakowiaka Kraków.

Najpierw ten zespół przegrał z Kusym Kraków (22-33), a potem z gospodarzami z PMOS-u (23-33). Ostatni pojedynek chrzanowian z Kusym wzmocnionym kilkoma graczami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdecydował o wszystkim. Chrzanowianie mieli fazę nieskutecznej gry i przegrywali wtedy 6-9. Jednak szybko poprawili ten element i obraz gry się zmienił. Na przerwę PMOS schodził prowadząc 16-11. Druga połowa to koncert gry chrzanowian. Byli agresywni w obronie i kreatywni w przodzie.

Ich bramkarz Iwo Kotwinowski też miał swój dzień. Co ciekawe, rzucił trzy bramki ze swojej połowy, wykorzystując sytuację, gdy rywale ściągali z boiska swojego bramkarza kosztem wprowadzenia dodatkowego gracza w polu. Gracze PMOS-u wygrali ostatecznie 33-25. Właściwie cały zespół zasłużył na pochwały.

W papierowym wydaniu „Przełomu" napiszemy, jak skomentował ten sukces trener Leszek Wójcik oraz z kim i kiedy jego podopieczni zagrają w 1/16 MP.

Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z decydującego o awansie meczu chrzanowian z Kusym.