Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dodatki covidowe dla medyków za każdą godzinę z pacjentem

25.11.2021 08:00 | 8 komentarzy | 4 511 odsłony | Ewa Solak
Szpitale w Polsce posiadające oddziały covidowe otrzymują tzw. dodatki covidowe. W przypadku Chrzanowa to 6,3 mln zł na cały rok.
8
Dodatki covidowe dla medyków za każdą godzinę z pacjentem
Medycy pracujący z chorymi na COVID-19 maja płacone dodatki za każdą godziną spędzoną z pacjentem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z przepisami dodatki covidowe dla personelu medycznego w wysokości 100 proc. wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę lub z umowy cywilnoprawnej nie mogą przekroczyć jednorazowo kwoty 15 tys. zł.

Od 1 listopada tego roku są one wypłacane za faktyczny czas spędzony z pacjentem. Wcześniej, niektóre placówki płaciły je nawet, jeśli medycy mieli z nimi kontakt incydentalny.

- My od samego początku robiliśmy to proporcjonalnie do czasu pracy. Natomiast zmiany w zasadach ich przyznawania na pewno nieco uszczelnią system ich przyznawania w całym kraju - uważa Artur Baranowski.

Do tej pory Narodowy Fundusz Zdrowia wypłacił polskim szpitalom ponad 8,2 miliarda złotych na dodatki covidowe dla personelu medycznego i niemedycznego.

Więcej na temat sytuacji chrzanowskiego szpitala, a także placówek w Małopolsce Zachodniej możecie przeczytać w aktualnym wydaniu „Przełomu" dostępnym także TUTAJ