Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rondo Praw Kobiet w Chrzanowie? Jest projekt uchwały

20.10.2021 07:52 | 29 komentarzy | 3 708 odsłony | Agnieszka Filipowicz
26 października chrzanowscy radni zdecydują, czy nadać rondu przy zbiegu ulic 3 Maja i 29 Listopada nazwę - Rondo Praw Kobiet.
29
Rondo Praw Kobiet w Chrzanowie? Jest projekt uchwały
Radny Tomasz Brożek był jedną z osób, które zaangażowały się w akcję zbierania podpisów pod wnioskiem w sierpniu tego roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inicjatywa powstała latem tego roku. Grupa mieszkańców zebrała podpisy pod wnioskiem, a zarząd RO Śródmieście, na terenie którego znajduje się rondo, pozytywnie go zaopiniował.

- Z jednej strony to ukłon w stronę wybitnych kobiet, emancypantek, które walczyły o nasze równouprawnienie w przeszłości. Z drugiej strony sygnał, że jeszcze wiele pozostało do zrobienia w kwestii równouprawnienia - mówiła „Przełomowi" Sabina Dziuba, jedna z inicjatorek akcji, która latem zbierała podpisy pod pomysłem.

Na wniosek burmistrza Chrzanowa Roberta Maciaszka do porządku obrad najbliższej sesji został wprowadzony projekt uchwały w tej sprawie.

Podobne inicjatywy pojawiają się w różnych miejscach w Polsce. Na przykład w Krakowie teren zielony przy ul. Retoryka przyjął nazwę Skweru Praw Kobiet. Zdecydowali o tym kilka miesięcy temu krakowscy radni.