Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Jak Veolia chce odzyskiwać energię z odpadów. Dziś spotkanie informacyjne

15.10.2021 13:32 | 4 komentarze | 2 572 odsłony | Agnieszka Filipowicz
W 2025 roku Veolia Południe zamierza uruchomić na os. Południe w Chrzanowie instalację termicznego przekształcania odpadów, którą nazwała - zakładem odzyskiwania energii. Dziś w MOKSiR odbędzie się spotkanie informacyjne w tej sprawie. O godzinie 17:00.
4
Jak Veolia chce odzyskiwać energię z odpadów. Dziś spotkanie informacyjne
Założenia techniczne projektu inwestycji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zanim w ziemię zostanie wbita przysłowiowa łopata, spółka oprócz decyzji środowiskowej musi uzyskać pozwolenie na budowę. Zapewne będzie też musiała przygotować raport oddziaływania tej inwestycji na środowisko. Eksploatacja instalacji będzie mogła się rozpocząć po zakończeniu budowy i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Czy te wszystkie etapy uda się pokonać?

Trudno powiedzieć. Planów budowy spalarni w Polsce jest sporo. Jak na razie - działa ich 9. Kilka jest na etapie bliskim rozpoczęcia inwestycji. Sporo zostało zablokowanych, bo mieszkańcy nie chcą w sąsiedztwie tego rodzaju zakładów.

Nie inaczej jest w Chrzanowie. Czy zapewnienie, że lokalna spalarnia ustabilizuje ceny za odpady wystarczy, by przekonać przeciwników powstawania takich inwestycji?

Dziś po południu zobaczymy.