Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Od 4 do 6 tysięcy złotych dla wyróżniających się uczniów, ale wcale nie trzeba mieć samych piątek

04.10.2021 17:00 | 0 komentarzy | 2 877 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Trwa pierwszy nabór wniosków do Małopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji.
0
Od 4 do 6 tysięcy złotych dla wyróżniających się uczniów, ale wcale nie trzeba mieć samych piątek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
To nowy program stypendialny województwa dla najzdolniejszych małopolskich uczniów oraz studentów.

Stypendium ma być wsparciem dla rozwoju talentów. Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 15 października 2021 r.

A dla kogo takie wsparcie? Dla uczniów począwszy od klasy V szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowej każdego typu, a także studentów pierwszego roku na dowolnym kierunku (mieszkających i pobierających naukę na terenie województwa małopolskiego) za szczególne osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, artystyczne, sportowe, w naukach humanistycznych, w naukach ścisłych, w zakresie multidyscyplinarnych osiągnięć;
dla studentów lat wyższych, począwszy od II roku studiów (mieszkających i pobierających naukę na terenie województwa) za szczególne osiągnięcia: w zakresie aktywności społecznej, w zakresie multidyscyplinarnych uzdolnień, artystyczne.

Stypendium przyznawane jest na okres jednego roku szkolnego bądź akademickiego (12 miesięcy). Jego wysokość uzależniona jest od etapu edukacyjnego i wynosi odpowiednio:

* dla uczniów szkół podstawowych klas V - VIII - 4 tys. zł brutto,
* dla uczniów szkół ponadpodstawowych, wszystkich typów oraz studentów pierwszego roku dowolnego kierunku - 5 tys. zł brutto,
* dla studentów lat wyższych, począwszy od II roku studiów - 6 tys. zł brutto.