Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak używać soczewek kontaktowych?

22.09.2021 13:42 | 0 komentarzy | 640 odsłon | red

Materiał promocyjny

Noszenie soczewek kontaktowych niesie za sobą wiele korzyści w codziennym życiu, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób w Polsce się do nich przekonuje. Niektórzy decydują się na codziennie korzystanie z soczewek, inni natomiast wybierają zakładanie ich na wyjścia! Jak widać, ten produkt sprzyja podejmowaniu wszelkich aktywności, bo można w nich uprawiać sport lub wybrać się na ważną uroczystość bez żadnej straty dla ostrości widzenia czy bezpieczeństwa oczu. Jak używać soczewek kontaktowych? Które z nich wybrać na początek? Czy noszenie soczewek jest drogie?
0
Jak używać soczewek kontaktowych?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy noszenie soczewek jest trudne?

Niektóre osoby odczuwają dyskomfort na myśl, że coś miałoby znajdować się tak blisko oka, a inne obawiają się, że soczewka może negatywnie wpłynąć na narząd wzroku. Nic bardziej mylnego - soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym, całkowicie bezpiecznym i dokładnie przebadanym pod kątem zdrowia oczu. Aby taki produkt wszedł do obrotu na rynek, musi spełnić restrykcyjne przepisy i przejść wnikliwe testy pod okiem sztabu naukowców i specjalistów. Prawidłowe noszenie soczewek jest skuteczną i bezpieczną metodą korekcji wad refrakcji. Jak używać soczewek kontaktowych? Przede wszystkim należy wyrobić kilka nawyków dotyczących codziennej pielęgnacji i aplikacji soczewek. Jako, że ten produkt znajduje się na oku, należy zadbać o jak najlepszą higienę - nikt nie chciałby brudu ani kurzu znajdującego się na rękach i palcach przez cały dzień na gałce ocznej, ponieważ to sprzyjające środowisko do rozwoju bakterii i wirusów. Przed każdym kontaktem z soczewkami należy umyć ręce mydłem i je osuszyć. Jeśli chodzi o techniki zakładania i zdejmowania soczewek, to każdy musi znaleźć dla siebie najwygodniejszą i ją wyćwiczyć. Początki bywają trudne, ale bardzo szybko dochodzi się do wprawy - osoby, które czują dyskomfort, gdy widzą, że jakiś przedmiot jest blisko ich gałki ocznej, powinni przetestować sposób aplikacji, który polega na patrzeniu do góry i umieszczania soczewki przy dolnej powiece. Następnie zamyka się oczy, a soczewka samodzielnie umiejscawia się na tęczówce i po chwili przestaje być wyczuwalna. Przy zdejmowaniu, należy delikatnie przesunąć ją palcem ku dołowi powieki i dopiero wtedy lekko podwinąć, złapać i wyjąć. W rzeczywistości zdejmowanie i zakładanie soczewek jest dużo prostsze, niż w teoretycznych instrukcjach - trzeba sobie dać szansę! Osobom początkującym poleca się soczewki jednodniowe, które są cieńsze niż miesięczne, dlatego łatwiej na nich uczyć się aplikacji. Jeśli chodzi o inne ważne rzeczy dotyczące pielęgnacji soczewek, warto pamiętać o tym, by przechowywać je w świeżym płynie (wymienianym każdego dnia) oraz nie przekraczać terminu ich używalności, czyli soczewki jednodniowe nosić do 12 godzin, a miesięczne - do 30 dni, zakładając je codziennie rano i zdejmując wieczorem.

Czy soczewki są drogie?

Koszt noszenia soczewek kontaktowych w skali miesiąca czy roku wcale nie jest wysoki, biorąc pod uwagę wiele korzyści, jakie daje. Ile kosztują soczewki kontaktowe? Najtańszą opcją jest noszenie najpopularniejszych soczewek miesięcznych, które można kupić już od kilku złotych za sztukę. Ekonomicznym rozwiązaniem jest kupowanie ich w sklepach internetowych w większych ilościach, standardowe opakowanie zawiera 6 sztuk, więc zakładając, że macie różną wadę wzroku na obu oczach, jednorazowo można zakupić soczewki aż na pół roku. Warto pamiętać, że soczewek nie kupuje się na podstawie recepty na okulary, a żeby dobrać pierwszą parę, należy udać się na konsultację do optometrysty.


Materiał promocyjny