Chrzanów

Dwóch modelarzy z Chrzanowa stanęło na podium mistrzostw kraju

22.09.2021 13:00 | 0 komentarzy | 3 494 odsłony | Marek Oratowski
Złoty i srebrny medal przywieźli z najważniejszej imprezy w tym roku Mariusz Gąsiorowski i Jerzy Włodarczyk z KML MOKSiR Chrzanów. To pierwszy taki dublet dla klubu.
0
Mariusz Gąsiorowski (z lewej) i Jerzy Włodarczyk zdominowali rywalizację, fot. Facebook

W Pilszczu koło Raciborza zostały rozegrane najstarsze zawody modelarstwa lotniczego - 86. Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających. Rywalizacja odbywała się w czterech klasa F1A, F1B, F1C, F1Q. Przystąpiło do niej 72 zawodników z 14 klubów.

W kategorii modeli swobodnie latających z napędem silnikowym F1C zawodnik Klubu Modelarstwa Lotniczego MOKSiR w Chrzanowie Mariusz Gąsiorowski wywalczył złoty medal, a wicemistrzem kraju został jego instruktor Jerzy Włodarczyk. Różnica między nimi wyniosła tylko dwie sekundy. Obaj razem z Patrykiem Strasiem wygrali także drużynowe mistrzostwo kraju. Chrzanowskich modelarzy czeka jeszcze start w Pucharze Polaki.

Niestety, swoje wysokiej formy nasi zawodnicy nie mogą potwierdzić na arenie międzynarodowej. W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - nie zostaną rozegrane mistrzostwa Europy ani świata.