Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Nowe liceum w Sierszy. Poprowadzi je stowarzyszenie

03.03.2011 19:38 | 7 komentarzy | 10 689 odsłon | red
Zarząd powiatu w czwartek zgodził się na utworzenie w Sierszy nowego liceum. Poprowadzi je Stowarzyszenie Przyjaciół Płok.
7
TRZEBINIA. Nowe liceum w Sierszy. Poprowadzi je stowarzyszenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarząd powiatu w czwartek zgodził się na utworzenie w Sierszy nowego liceum. Poprowadzi je Stowarzyszenie Przyjaciół Płok.

Stowarzyszenie chce przejąć dotychczasowych uczniów (obecne klasy I i II). Ogłosi też nabór do klas pierwszych na rok 2011/2012. Jedna z nich ma mieć profil mundurowy.

- Mamy zapewnienie starosty, że powiat nie przeprowadzi naboru do liceum ogólnokształcącego przeniesionego decyzją rady do ZSE-CH, i że ta szkoła zostanie formalnie wygaszona. My zaś zaproponujemy niektórym dotychczas zatrudnionym w niej osobom nowe warunki - mówi Stefan Adamczyk reprezentujący SPP.

Wszyscy dotychczasowi nauczyciele, dyrektor i obsługa szkoły dostaną wkrótce wypowiedzenia i należne odprawy.

Jaką ofertę szykuje dla nich SPP? Na ponowne zatrudnienie w szkole na pewno nie mogą liczyć pedagog, bibliotekarka, księgowa. Ich obowiązki, podobnie jak sprzątanie, wykonywane będą od nowego roku szkolnego na nowych zasadach. Nauczyciele niepublicznego LO nie będą już objęci ustawą Karta nauczyciela. Oznacza to zmianę tygodniowego pensum z 18-godzinnego na 24-godzinne. Sami muszą zadecydować, czy godzą się na takie warunki. 

- Dyrektora szkoły wybierzemy w konkursie. Wygra ten, kto przedstawi najciekawszy projekt funkcjonowania i rozwoju placówki - oświadczył Adamczyk.

Umowa z powiatem, dotycząca siedziby szkoły, przewiduje użyczenie stowarzyszeniu budynku i wyposażenia. Będzie ono mogło prowadzić w nim działalność gospodarczą, ale związaną wyłącznie z edukacją, kulturą, sportem i rekreacją. Powiat nie przewiduje finansowania żadnych remontów. Przekaże tylko stowarzyszeniu należną subwencję oświatową adekwatną do liczby uczniów.
(AM)