Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Dlaczego warto wynająć kontener podczas remontu?

05.08.2021 16:13 | 0 komentarzy | 781 odsłon | red

Materiał promocyjny

Wynajem kontenera na odpady jest podczas prac remontowych niemal standardem. Trudno o remont, podczas którego prędzej czy później nie pojawi się kwestia zagospodarowania odpadów, wszelkiego rodzaju gruzu i konieczność jego utylizacji. Przedstawiamy kilka powodów, dlaczego wynajęcie kontenera na gruz to bardzo dobry pomysł, zarówno pod względem wygody, jak i od strony prawnej!
0
Dlaczego warto wynająć kontener podczas remontu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamówić kontener? Nic prostszego.

Zacznijmy od argumentów natury praktycznej. Samo zamówienie pojemnika na odpady poremontowe jest bardzo prostą sprawą. Wiele osób, które po raz pierwszy zabierają się za remontowanie, obawia się o to, że kiedy przyjdzie czas zamawiania kontenera, napotkają problemy, takie jak brak doświadczenia w podobnym przedsięwzięciu, nieumiejetność oszacowania wielkości potrzebnego kontenera, brak rozeznania co do wyboru konkretnego modelu i tak dalej. W rzeczywistości jednak okazuje się, że strach ma wielkie oczy. Kiedy kontaktujemy się z firmą wynajmującą kontenery budowlane, możemy najczęściej liczyć na przychylność pracowników i chęć doradzenia przy wyborze kontenera, tak, aby ten okazał się optymalny względem naszych potrzeb. Możliwe, że pracownik zapyta o to, co remontujemy, np. czy ma to być cały dom, czy jedno małe pomieszczenie w bloku, jakiej wielkości jest remontowana powierzchnia. Przy niewielkich remontach wybierane są najczęściej małe kontenery do 6 m3. Jeśli interesuje nas duży kontener, taki jaki widzimy często na placach budowy, wybierzmy ten o pojemności około 16 m3. Weźmy pod uwagę jakiego rodzaju elementy zamierzamy umieszczać w kontenerze — czy będą to elementy drobne, np.kafelki, płytki, fragmenty betonu czy może większe, jak stary brodzik, czy zużyte sprzęty AGD. Możemy poinformować pracownika o warunkach dojazdu — czy kontener stanąć ma na naszej własnej posesji, czy pod budynkiem wielorodzinnym, który np. znajduje się za wąską bramą o określonych wymiarach. Pracownik weźmie pod uwagę te dane.

Kontener — zgodnie z prawem

Zamówienie kontenera to również sposób na uniknięcie odpowiedzialności karnej za nieprawidłowe składowanie odpadów w trakcie trwania remontu. Nawet jeśli remontujemy posesję na własnej działce, której jesteśmy właścicielem, nie mamy dowolności w składowaniu i przetrzymywaniu na niej tego, co generuje się podczas prac budowlanych. Obowiązuje nas przepisy, mówiące o tym, że tego rodzaju śmieci mogą być przechowywane jedynie w przeznaczonych do tego pojemnikach. Związane jest to potrzebą przeciwdziałania niebezpieczeństwu zatrucia środowiska. Kleje, farny, emulsje, zaprawy — to wszystko to potencjalne związki chemiczne, które mogą negatywnie wpłynąć na glebę i wody gruntowe. Składując odpady budowlane czy remontowe luzem, bez kontenera, postępujemy wbrew prawu, za co grożą konsekwencje karne.

Wygoda utylizacji

Zastanawiasz się, co zrobić z gruzem, gdzie legalnie go wywieźć? Wynajmując kontener, nie musisz! To kolejny powód, dla którego warto wynająć odpowiedni pojemnik. Utylizacja odpadów po remoncie przechodzi w tym wypadku na odpowiedzialność firmy wynajmującej kontener. Firma, która dostarcza pojemnik, odbiera go wraz z zawartością, która trafi do odpowiedniej sortowni, gdzie w bezpieczny i ekologiczny sposób gruz zostanie poddany recyklingowi. Takie postępowanie jest w pełni bezpieczne dla środowiska, a firmy posiadają niezbędne pozwolenia na transport odpadów. Z naszych barków zdjęta jest odpowiedzialność za to, by dostarczyć odpady do odpowiedniego punktu na własną rękę. W cenę wynajmu kontenera wchodzi cała późniejsza gospodarka odpadami, tak abyśmy mogli w pełni zająć się tylko naszym remontem, a nie problemem utylizacji.

Kontenera na odpady remontowe z pewnością nie można nazwać zbytkiem. Jego postawienie jest postępowaniem zgodnym z literą prawa, która wręcz nakazuje nam odpowiednie składowanie gruzu. Zdejmuje z nas też odpowiedzialność za to, co dzieje się z gruzem — utylizacją zajmuje się firma wynajmująca kontener. Samo zaś wynajęcie kontenera nie jest skomplikowane. Można dokonać tego telefonicznie, przez formularz na stronie internetowej bądź osobiście w siedzibie firmy.

Materiał promocyjny