Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Błędne stosowanie zasady prawej ręki na osiedlu Południe w Chrzanowie

02.08.2021 08:20 | 15 komentarzy | 4 362 odsłony | Łukasz Dulowski
Wyjazd z Pęckowskiego, spod restauracji Bistro Polityka, na skrzyżowanie z Armii Krajowej. Problem zgłosił jeden z Czytelników, twierdząc, że kierowcy notorycznie nie stosują się tam do obowiązujących przepisów.
15
Błędne stosowanie zasady prawej ręki na osiedlu Południe w Chrzanowie
Wyjazd z drogi wewnętrznej na ul. Armii Krajowej na osiedlu Południe w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Słusznie zauważa, że na Pęckowskiego, przy wspomnianej restauracji, mamy strefę zamieszkania i drogę wewnętrzną. O jej końcu informują znaki przed skrzyżowaniem z Armii Krajowej. W tej sytuacji, opuszczając strefę zamieszkania i drogę wewnętrzną, powinniśmy ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom na tym skrzyżowaniu. Nie tylko tym, które poruszają się główną ul. Armii Krajowej, ale również wyjeżdżającym z przeciwnej strony, z ul. Krawczyńskiego. Nawet jeśli ci ostatni skręcają w lewo, w Armii Krajowej, a my w prawo, to nie dotyczy nas zasada prawej ręki.

- Tymczasem kierowcy (na Krawczyńskiego) czekają, aż auto wyjedzie ze strefy (z Pęckowskiego), błędnie stosując regułę prawej ręki – relacjonuje nasz Czytelnik. - Ze względu na sporą liczbę ludzi poruszających się w obrębie restauracji oraz dwóch sąsiadujących skrzyżowań miejsce to jest bardzo niebezpieczne, gdy kierowcy nie stosują się do przepisów – komentuje.

Jeśli są inne miejsca w powiecie chrzanowskim i gminie Krzeszowice, gdzie macie wątpliwości dotyczące stosowania przepisów ruchu drogowego, to prosimy o kontakt mejlowy: gazeta@przelom.pl lub lukasz.dulowski@przelom.pl