MKS Trzebinia wygrywa z Przebojem i dołącza do Armii Janka

31.07.2021 17:00 | 7 komentarzy | 5 364 odsłon | Michał Koryczan
Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia pokonali w sobotnim meczu sparingowym Przebój Wolbrom.
7
MKS Trzebinia dołączyłdo Armii Janka. Fot. MKS Trzebinia

Sparingi

Przebój Wolbrom - MKS Trzebinia 1-2 (0-0)

Bramki dla MKS: Krzysztof Kaiser 84, 85

Trzebinia: Wróbel - Gałka, Martyniak (77. Kalinowski), Górka, Wierzba (62. Kaiser), Garlacz (46. Stachowski), Barczyk (46. P. Mendela), Zybiński, Szczurek (46. Mrożek), Kowalik, Sochacki (77. Ruczyński)

W swoim piątym przedsezonowym sparingu MKS wygrał na wyjeździe z występującą w krakowskiej okręgówce (grupa pierwsza) drużyną Przeboju Wolbrom.
W pierwszej połowie żadnej z ekip nie udało się znaleźć sposobu na golkipera rywali. Na otwierające wynik trafienie trzeba było poczekać do 75. minuty. Wówczas do gospodarze wyszli na prowadzenie. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się jednak trzebinianie. W przeciągu dwóch minut wprowadzony na boisku w drugiej odsłonie Krzysztof Kaiser dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, dzięki czemu MKS wygrał 2-1.

W środę, 4 sierpnia część zespołu z Trzebini zagra w sparingu ze Spójnią Osiek, a pozostali zawodnicy zmierzą się w spotkaniu drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów z MKS Libiąż.

MKS Trzebinia dołączył do akcji na rzecz chorego Jasia Kozuba z Chrzanowa, przekazując klubową koszulkę z podpisami piłkarzy. Można ją licytować na Facebookowej grupie Licytacje dla Janka Kozub.

Janek Kozub ma pięć miesięcy. Cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Na sfinansowanie terapii genowej, mogącej uratować jego życie, trzeba zebrać aż 9,5 miliona złotych. Zbiórka prowadzona jest na stronie siepomaga.pl.