Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak dobrze wybrać tapetę dekoracyjną?

30.07.2021 12:25 | 0 komentarzy | 585 odsłon | red

Materiał promocyjny

Obecnie w wielu aranżacjach wnętrz z powodzeniem wykorzystuje się najróżniejsze tapety ścienne. Planujesz urządzanie swojego mieszkania i zastanawiasz się nad uwzględnieniem w projekcie jakiejś nietuzinkowej tapety dekoracyjnej? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!
0
Jak dobrze wybrać tapetę dekoracyjną?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na rynku tapet ściennych w Polsce jest obecnie wręcz oszałamiający wybór najróżniejszych modeli. Z całym przekonaniem można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich oczekiwań i możliwości finansowych. Ale tych produktów jest tak wiele, że dość szybko rodzi się istotne pytanie – jak się zabrać do poszukiwania tapety ściennej? Na pewno nie ma sensu przeglądanie po prostu po kolei wszystkich produktów, ponieważ są ich naprawdę dziesiątki tysięcy. Najlepiej jest jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań zastanowić się nad tym czego konkretnie oczekujemy od tapety ściennej. Z jakiego materiału ma być ona wykonana? Czy zależy nam na jej trwałości i dlatego zrezygnujemy z tapet papierowych, czy może wystarczy najtańsza tapeta ścienna ponieważ i tak za rok czy dwa będziemy ponownie zmieniać aranżację? Jakie kolory mają dominować w dekorze tapety? A może mamy już jakiś ulubiony wzór czy motyw? Zastanowienie się nad tymi kwestiami już na wstępie może znacząco usprawnić poszukiwania. Dzięki wyrobieniu sobie pewnej świadomości co do oczekiwań możemy je przekazać obsłudze sklepu, która może nas nakierować na te kolekcje tapet, które najlepiej odpowiadają naszym wskazówkom. Z kolei korzystając ze sklepu internetowego z tapetami dekoracyjnymi możemy posłużyć się wyszukiwarką tapet według zadanych parametrów. Wiele sklepów z tapetami jest wyposażonych w tego typu funkcjonalność. Dzięki temu możemy przeszukiwać asortyment sklepu zawężony według naszych kryteriów.

Poniżej tapety z oferty firmy BN International.

Tapety BN, kolekcja Glassy

A może tak fototapeta?

Obecnie jest prawdziwy bum na rozmaite fototapety. W naszych czasach dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych możliwe jest tworzenie naprawdę trwałych i niezwykle barwnych fototapet. W kwestii wyboru wzoru na fototapecie możliwości są obecnie praktycznie nieograniczone. Ponieważ na powierzchni fototapety naniesiony jest obraz pochodzący z pliku elektronicznego, możemy na niej wydrukować praktycznie dowolne zdjęcie – istotne jest jedynie by było ono wykonane w wystarczająco wysokiej rozdzielczości, tak by było ono ostre i wyraziste. Fototapeta sprawdzi się wszędzie tam, gdzie planujemy stworzyć nastrojowe tematyczne wnętrze. Zależy nam na stworzeniu wiecznie wakacyjnego klimatu? Nic prostszego – wystarczy położyć na jednej ze ścian tapetę z pejzażem słonecznej plaży czy tropikalnych wybrzeży. A może uwielbiamy wielkomiejski klimat? Bez problemu znajdziemy fototapety przedstawiające najbardziej znane miasta świata takie jak Nowy Jork, Londyn, Rzym czy Tokio.

Podczas poszukiwania tapet dekoracyjnych warto jest inspirować się aranżacjami wnętrz, których jest przecież tak wiele w internecie. Dzięki temu być może wpadniemy na pomysł, który nigdy samodzielnie nie zrodziłby się w naszej głowie :).

Materiał promocyjny