Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Monitorowanie stanu maszyny za pomocą PMX

19.07.2021 13:56 | 0 komentarzy | 309 odsłon | red

Materiał promocyjny

Podzespoły walcowni są w ogromnym stopniu narażone na wysokie naprężenia. Z uwagi na fakt, iż wszystkie łożyska są poddawane wysokim siłom, dochodzi do ich szybszej eksploatacji. Przedwczesne zużycie przekłada się z kolei na pogorszenie jakości działania i konieczność zainwestowania sporych kwot w nowe elementy. Chcąc dowiedzieć się co jest przyczyną tego typu sytuacji, można skorzystać ze wzmacniaczy z serii PMX firmy HBM.
0
Monitorowanie stanu maszyny za pomocą PMX
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zastosowanie PMX

Jedną z firm, która zdecydowała się na takie rozwiązanie jest SKF, czyli wiodący producent w branży technologii łożyskowej. Z uwagi na fakt, iż w ciągu kilku wcześniejszych lat, pojawiła się u nich konieczność szybszej wymiany łożysk walcowych na nowe, postanowiono zbadać sedno problemu. Celem było sprawdzenie czy wysokie siły powodujące przeciążenie występują wyłącznie na poszczególnych etapach produkcji, czy też przez cały czas. Pomiar sił miał odbywać się poprzez określenie stopnia odkształcenia pierścienia pomiarowego. W tym celu wykorzystano tensometry typu XY31-3/120 oraz wzmacniacze PMX firmy HBM. Zestaw testowy składał się z pierścienia pomiarowego, na którym zainstalowano cztery tensometry.

Wnioski wynikające z badania

Zintegrowany web-serwer systemu PMX nie wymagał dodatkowego oprogramowania. Skalibrowany pierścień pomiarowy dopasowano do bloku znajdującego się między łożyskiem osiowym a zespołem pokrywy. Oprawy, które poddano modyfikacji zainstalowano z rolkami roboczymi w walcowni. Dzięki temu, możliwe było dokonanie pomiarów faktycznie występujących sił osiowych.

Walcownię poddano testom w różnych procesach produkcyjnych. Dzięki częstotliwości próbkowania do 19 200 mierzonych wartości, udało się uzyskać maksymalną precyzję i wysoką prędkość transmisji, co pozwoliło na zarejestrowanie nawet bardzo małych zmian sygnału. Sygnał siły osiowej został porównany z danymi pomiarowymi dotyczącymi warunków pracy oraz z wartościami przesunięcia łożyska osiowego, które były określane za pomocą czujników SKF. Wyniki pokazały, że siły są wyższe w niektórych procesach produkcyjnych.

Zapraszamy: wzmacniacz pomiarowy

Materiał promocyjny