Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Policjanci przyłączyli się do pikniku charytatywnego na rzecz chorej Milenki. I TY możesz pomóc

19.07.2021 13:30 | 0 komentarzy | 2 541 odsłony | Tadeusz Jachnicki
14-letnia dziewczynka cierpi na microcefalię. Wkrótce ma przejść operację rekonstrukcji stawu biodrowego w jednej z zagranicznych klinik ortopedycznych.
0
Policjanci przyłączyli się do pikniku charytatywnego na rzecz chorej Milenki. I TY możesz pomóc
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Piknik na rzecz dziewczynki z Bobrka zorganizowano w niedzielę Megaloparku w Libiążu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska służb ratunkowych: Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Policji w Chrzanowie, Komisariatu Policji w Libiążu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Bobrka.

- Uczestnicy mogli zapoznać się z zadaniami policji. Informowaliśmy też o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą lub w górach. Prezentowaliśmy funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", aplikacji „Moja Komenda". Informowaliśmy też o nowych przepisach ruchu drogowego. Dzieci i młodzież dodatkowo otrzymywały przestrogi związane zagrożeniami związanymi zasadami bezpieczeństwa w internecie. Ponadto policjanci odpowiedzieli na wiele pytań związanych z rekrutacją i służbą w policji - wymienia Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji.

Milenka urodziła się w 2006 r. Pół roku później zaczęły się jej kłopoty zdrowotne. Dotychczas rodzice radzili sobie z finansowaniem leczenia i rehabilitacji. Teraz potrzebują pomocy. Na rekonstrukcję stawu biodrowego potrzeba 140 tys. zł. Operacja zostanie przeprowadzona w Klinice Ortopedycznej w Aschau w Niemczech.
TUTAJ możesz pomóc chorej dziewczynce, wpłacając dowolną sumę.